فرمانده انتظامی کلانشهر تبریز گفت: با تلاش ماموران کلانتری 21 تبریز دو سارقی که اقدام به سرقت منزل کرده و طلاجات و اموال مردم را ربوده بودند شناسائی و دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، سرهنگ فرهنگ نوروزی افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل در حوزه استحفاظی کلانتری 21 تبریز شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران پلیس تبریز قرار گرفت.

وی ادامه داد: ابتدا در یک عملیات اطلاعاتی محل سکونت دو نفر سارق به هویت‌های معلوم که اقدام به نگهداری اموال مسروقه در منزل خود می‌نمودند مورد شناسایی قرار گرفت که ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی با رعایت کلیه موازین شرعی و قانونی و حفظ حقوق شهروندی وارد منزل یکی از متهمان شده و در بازرسی منزل مقادیری طلاجات مسروقه به همراه یک دستگاه تلویزیون ال ای دی سرقتی کشف کردند و از منزل متهم دیگر نیز یک عدد کیف سامسونگ حاوی ابزار الات سرقت، یک دستگاه زیگزال خیاطی و یک عدد اتوی بخار مسروقه کشف شد.

فرمانده انتظامی تبریز افزود: در یک عملیات دیگر هر دو سارق که از ایام تعطیلات نوروزی و خالی بودن برخی از منازل شهروندان سوء استفاده نموده و اقدام به سرقت منزل کرده بودند دستگیر و در بازجوئی بعمل آمده مقدماتی به 4 فقره سرقت منزل اعتراف کردند که پرونده جهت تکمیل و سیر قانونی به پلیس آگاهی استان ارجاع داده شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه کاهش سرقت یکی از اولویت‌های انتظامی تبریز می‌باشد، تصریح کرد: شهروندان نسبت به هشدارهای پلیسی توجه کرده و هر گونه اخبار در این مورد را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش و با پلیس همکاری نمایند./ف