روز جمعه 10 اردیبهشت در دیدار رده‌بندی لیگ دسته اول بسکتبال کشور تیم بسکتبال شهرداری اراک در تالار بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی تهران به مصاف کاله آمل رفت.

این دیدار از آن جهت برای هر دو تیم اهمیت داشت که پیروزی در آن به معنی صعود به لیگ برتر بسکتبال کشور بود.
نزدیک به 100 نفر از هواداران اراک در این دیدار حساس شهرداری را حمایت می‌کردند تا بتواند در این دیدار پیروز بازی شود.
در کوارتر اول، بازی پایاپای را از هر دو تیم شاهد بودیم که در اواخر این زمان شهرداری بازی را در دست گرفت و توانست با نتیجه 18 بر 15 وقت اول را به نفع خود به پایان برساند.
در کوارتر دوم کاله که دیگر هیچ چیز برای از دست دادن نداشت سرا پا حمله شد و توانست امتیازات از دست رفته را جبران کند در نهایت وقت دوم این دیدار با نتیجه 28 به 28 به پایان رسید تا در نیمه اول همه چیزی مساوی باشد.
در کوارتر سوم تلاش دو تیم بسیار بیشتر شد و هر یک تلاش می‌کردند با استفاده از اشتباهات یکدیگر امتیازات بیشنری کسب کنند که در این امر کاله نسبت به شهرداری موفق‌تر بود و توانست در نهایت با نتیجه 48 بر44 این کوارتر را به نفع خود به پایان برساند.
اما کوارتر چهارم این دیدار جذاب‌ترین زمان این مسابقه بود. شهرداری امتیازات از دست رفته را جبران کرد و دو تیم شانه به شانه همدیگر امتیاز را کسب می‌کردند تا اینکه در ثانیه‌های پایانی کاله در امتیاز ار اراک پیش افتاد و تا 7 ثانیه پایانی توانست با سه امتیاز از شهرداری پیش بیفتد.
ولی در این لحظات حساس کادر فنی شهرداری توانست به خوبی هیجان بازی را کنترل کند و با برنامه‌ای منسجم مالکیت را از تیم کاله بگیرد.
اما پر هیجان‌ترین صحنه بازی زمانی رقم خورد که در حالی که تنها دو ثانیه تا پایان بازی وقت بود یک پرتاب سه امتیازی از بازیکنان شهرداری داخل سبد قرار گرفت و باعث شد که بازی برگردد و این کوارتر با نتیجه 58 بر 58 به پایان برسد.
با توجه به تساوی در وقت معمول، بازی به یک وقت اضافی 5 دقیقه ای کشیده شد. در وقت اضافی شهرداری که روحیه و انگیزه بالایی داشت توانست با دقت بیشتر کار را دنبال کند و در نهایت با نتیجه 66 بر64 حریف قدرتمند خود را شکست دهد.
با کسب این پیروزی شهرداری اراک علاوه بر قرار گرفتن در سکوی سوم لیگ دسته یک بسکتبال کشور موفق به صعود به لیگ برتر بسکتبال شد.
این دیدار حساس را رئیس هیئت بسکتبال استان مرکزی، مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک و مدیر تیم‌های ملی سپک تاکرا و رئیس اداره ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی از نزدیک تماشا می‌کردند.