به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان، عباس امینی زاده در دومین جلسه شورای اداری شهرداری بندرعباس که طی آن معاون مالی و اداری شهرداری نیز به صورت رسمی معارفه شد، اظهار کرد: مدیریت پیگیری پروژه و  شهردای بندرعباس طی سال جاری. بسیاری از مسئولیت ها توسط مدیران بصورت روزمره انجام می شود و قرار شده هر کدام یک پروژه را به صورت شاخص پیگیری کنند. 

وی با تأکید بر اینکه ملاک ارزیابی مدیران بر اساس ابلاغ و طبق برنامه ارایه شده خود مدیران انجام می‌شود، افزود: یکی از مهمترین اصولی که باید به آن بپردازیم، منابع انسانی است، زیرا تغییر و تحول و پیشرفت هر سازمانی وابسته به نیروی انسانی است.

شهردار بندرعباس با اظهار اینکه هر چه بودجه و منابع باشد و متناسب با آن نیروی انسانی توانمند نباشد، نتیجه مناسبی بدست نمی‌آید، تصریح کرد: نیازمند ارایه راهکارهایی برای رسیدگی بیشتر به پرسنل مجموعه هستیم و موجب توانمندی نیروی انسانی می‌شویم.

امینی‌زاده با اظهار اینکه نیازمند مشارکت همه کارکنان و مدیران برای تکریم ارباب رجوع هستیم، گفت: این مسئله یک موضوع مهم است که برنامه ویژه‌ای برای آن وجود دارد و باید یکی از اولویت‌های همه بخش‌ها باشد.

وی اضافه کرد: تکریم فقط چای آوردن و احترام صرف نیست، هر چند که این مسائل تکمیل کننده است ولی باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مشکل مردم و نیازمندی آنها حل شود.

شهردار بندرعباس بیان کرد: ساز و کار باید به شکلی فراهم شود که در همه سازمان‌ها و مناطق این مسئله مورد توجه باشد.

امینی‌زاده با تأکید بر اینکه موضوعات مربوط به شهرداری جدی‌تر از وضع کنونی دنبال شود، خاطر نشان کرد: قطعاً با کم کاری‌ها برخورد می‌شود و در مسائل کاری، منافع شهرداری باید مد نظر مدیران و کارشناسان و سایر پرسنل باشد.

وی با بیان اینکه در شهرداری بندرعباس تأکید به اصل قانون‌گرایی داریم و کسی نباید با وجود راهکار قانونی کاری را ناقص بگذارد، ادامه داد: هنر مدیر خوب این است که راه قانونی را پیدا کند و مشکل مردم را حل کند.

شهردار بندرعباس با اشاره به انتصاب معاون جدید مالی و اداری این مجموعه، ضمن تقدیر از زحمات آقای محمد صفری که بیش از یک سال در جایگاه سرپرستی معاونت مالی و اداری فعالیت داشت، گفت: در زمان وی، با همراهی  و شناختی که از حوزه‌های مختلف کاری داشتند، برای بهبود وضعیت شبانه روزی وقت گذاشتند که جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه اکنون نیز فردی با تجربه و خوش‌نام بر مسند معاونت مالی و اداری شهرداری بندرعباس منصوب شده است، افزود: دفاع از منافع شهرداری، سلامت کاری و غیره از بزرگترین ویژگی حوزه مالی و اداری شهرداری بندرعباس در حال حاضر است.

شهردار بندرعباس تأکید کرد: انتظار داریم با بهره‌گیری از تجربه سایر کارشناسان و هماهنگی شورای اسلامی شهر، موضوعاتی مانند تکریم ارباب رجوع، بهره‌گیری از سیستم‌های نرم افزاری برای تسهیل و افزایش دقت در کار استفاده شود و امور رفاهی نیز بیشتر مد نظر باشد.