به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی؛ سعادت صبح امروز در دیدار با سفیر جمهوری ترکیه در ایران، ضمن اعلام آمادگی کامل استان آذربایجان غربی در جهت توسعه تجارت مرزی و تقویت همکاری های اقتصادی، فرهنگی، تجاری و سیاسی با استان های مرزی ترکیه افزود: ایران و ترکیه بعنوان دو کشور دوست و همسایه از دیرباز، روابط گسترده ای در بخش‌های مختلف با یکدیگر داشته اند و امروز نیز لازم است این روابط بیش از پیش توسعه و تقویت یابد که در این میان استان های مرزی مانند آذربایجان غربی می توانند نقش کلیدی در ارتقای سطح مناسبات ایفا کنند.

وی ادامه داد: روسای جمهور دو کشور ایران و ترکیه، اراده جدی بر توسعه مناسبات فیمابین در بخش های مختلف دارند بنابراین لازم است سایر مدیران و مسئولان دو طرف نیز با تمام توان و با اهتمام کافی در جهت تحقق و اجرایی شدن مفاد توافقنامه های موجود تلاش کنند.

استاندار آذربایجان غربی به راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در سرو نیز اشاره کرد و افزود: فعال شدن منطقه ویژه اقتصادی سرو، زمینه های لازم را برای فعالیت هر چه بیشتر سرمایه گذاران و صاحبان صنایع ترکیه در آذربایجان غربی فراهم خواهد کرد.

سعادت همچنین منطقه آزاد ماکو را فرصت و ظرفیتی مناسب جهت فعالیت و سرمایه گذاری فعالین اقتصادی و سرمایه گذاران کشور ترکیه عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، ضرورت توجه به اشتغال و معیشت مرزنشینان دو کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: می توانیم با تعریف و فعالسازی بازارچه های مشترک، زمینه را برای فعالیت و تجارت مرزی مرزنشینان دو طرف فراهم کنیم.

بررسی مساله تردد کامیون‌های ترکیه از مرز بازرگان از دیگر محورهای گفتگو میان استاندار آذربایجان غربی و سفیر ترکیه در ایران بود.

سعادت همچنین در پایان این دیدار در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبر صدا و سیمای آذربایجان غربی گفت: سفر سفیر جمهوری ترکیه به ارومیه، نشانگر اهمیت و جایگاه کلیدی استان آذربایجان غربی در توسعه روابط دو کشور است و امیدواریم این سفر، راهگشای توسعه هر چه بیشتر مناسبات در بخش های مختلف باشد.