به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ سالار قاسمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین، در جمع فرهنگیان بسیجی گفت: اگر به جمله مقام معظم رهبری که می فرمایند «جایگاه و شأن و منزلت معلم بایستی در جامعه احیا شود» دقت گردد و کفایت شود، کافی است، البته هنوز تا آن جایگاه فاصله داریم.

وی افزود: هم چنین می فرمایند "همه در محضر معلم، متعلمند و متعلمین باید رسم خشوع، خضوع و سپاسگزاری را به جا آورند، همه آحاد جامعه و هر کس در هر جایگاهی که هست، متعلم معلمین هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین خاطر نشان کرد: آن چیزی که بسیار مهم است و اهمیت دارد، تجلیل و تکریم معلمان است، سخنرانی و بخشنامه خیلی نمی تواند در منزلت و تکریم این عزیزان کمک نماید، اگر امروز معلمین حرفهایی دارند بر همین اساس است،.

قاسمی تصریح کرد: همکاران با تمام مشکلات می سازند و می جنگند، بیایید جایگاه آنها را احیا کنیم، انکار نمی کنم که در این راه زحماتی نیز کشیده شده است، لیکن برای رسیدن به نقطه کمال و هدف نهایی فاصله زیادی داریم، برای اینکه هدف غایی محقق شود باید به یک فهم و  درک مشترک برسیم.

این مقام مسوول اضافه کرد: خیلی ها معتقدند معلم کارمند است، کارمند عزیز است ولی معلم کارمند نیست، معلم صاحب کرسی علم و اندیشه و فرزانگی است، این نگاه در هفته معلم باید اصلاح شود و این عامل سربلندی جامعه ماست، یک فضای بسیار بدی است که ساعت کار معلمین با سایرین مقایسه می شود که این امر بسیار بد است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در ادامه اظهار کرد: خدا می داند که کار معلمی بسیار سخت و دشوار است، بنده در طول مدت مسئولیت، در همه جا از معلمان دفاع کرده ام، نباید در دفاع از معلم دچار لکنت شویم، البته آموزش و پرورش به عنوان موضوع اول نظام تبدیل شده است و باید تلاش کنیم تا خروجی خوبی داشته باشد.

قاسمی در پایان تأکید کرد: در سال گذشته آموزش و پرورش استان قزوین رتبه های مختلف کشوری و خوبی را کسب کرده است، این حاصل کار و تلاش معلمین است، ما باید توانایی خودمان را نشان دهیم، باید در خدمت آموزش و پرورش باشیم و تمام تلاش را در جهت رفع معضلات و مشکلات فرهنگیان معلمان بکار ببندیم.