به گزارش خبرگزاری برنا از کهگیلویه و بویراحمد؛ جشن خوداشتغالی شهر و روستا با حضورمدیر ارشد برنامه‌های سازمان یونیدو و مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در سالن همایش‌های شرکت نفت و گاز گچساران برگزار شد.

عیسی منصوری در این مراسم با بیان اینکه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی 130 پروژه در راستای توسعه و صنعت در بحث انرژی، محیط زیست و کاهش فقر در سراسر کشور اجرا کرده است ،گفت: سعی داریم با حمایت از کارآفرینان محصولات منطقه‌ای را به خارج از کشور صادر کنیم.

منصوری با بیان اینکه 60 درصد از کسب و کارها در کشور به ثبت نمی‌رسند، اظهار کرد: انتظار می‌رود که این کسب و کار مورد حمایت مسئولان قرار بگیرند.

وی با اشاره به فعالیت سیستم های بانکی و نظارت بر تسهیلات بانکی ابراز داشت: سیستم‌های بانکی به صورت فعال کسب و کارهایی که با تسهیلات بانکی ایجاد شده‌اند را مورد نظارت و پیگیری‌های لازم قرار نمی‌دهد و این مسئله در روند توسعه اقتصادی کشور اختلال به‌وجود می‌آورد.

مشاور وزیر کار،با اشاره به گلایه برخی از صاحبان کسب و کار، خاطرنشان کرد: برخی از کارآفرینان به‌دلیل نبود بازار کار گلایه دارند و این مسئله به این دلیل است که در کارهای خود خلاقیت ندارند و باید در محصولات و تولیدات داشته‌های فرهنگی به گونه‌ای پردازش کنیم که قدرت انگیزه خریداران خارجی و داخلی برای حضور در شهر و شهرستان‌ها ایجاد شود.

منصوری با تاکید بر محصولات و ایجاد خلاقیت در بسته‌بندی تولیدات ادامه داد: طرح تکاپو به منظور کاهش فقر و افزایش ثروت با انجام کار و تولید در برخی از استان‌ها انجام می‌گیرد و استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان استان پایلوت انتخاب شده است.

مدیر ارشد برنامه‌های سازمان یونیدو و مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: در طرح تکاپو از ظرفیت‌ها و منابع بومی استان‌ها برای رونق به بخش کار و تولید استفاده می‌شود، به‌طوریکه در برخی از استان‌ها صنعت کفش و زعفران در حال انجام است.

منصوری خاطر نشان کرد: برای استان کهگیلویه و بویراحمد هنوز طرحی تعریف نشده است که در آینده طرحی با همکاری صندوق کارآفرینی امید در این استان مشخص خواهد شد.