به گزارش خبرگزاری برنا از کهگیلویه و بویراحمد؛ مدیرکل حراست استانداری کهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت توجه به اهداف، آثار و پیامدهای استفاده از نرم افزارهای پیام رسان خارجی نظیر وایبر، واتساپ، لاین و تانگو در مکاتبات و ارتباطات اداری تاکید کرد.

سیدعلی علی پور در کارگاه آموزش امنیت فضای مجازی به کاربرانی که کامنت توهین آمیز می گذارند نیز تاکید کرد: در صورت تمایل به کامنت گزاری، از گذاشتن کامنت های منفی و غیراخلاقی خودداری کنند و برای تحلیل علمی و موضوعی بحث مورد نظر در راستای توسعه استان و تقویت خادمان خود، بپردازند.

وی اظهار داشت: با هماهنگی ها و همکاری مراجع ذیربط همه تحرکات در فضای مجازی قابل کنترل و پیگیری است و در این رابطه به برخی کاربران تذکرات لازم داده شد.

سرپرست پلیس فتا نیز در این کارگا0 آموزشی با تشریح  وظایف پلیس فتا، توسعه‌ روزافزون زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، افزایش کاربران اینترنت را از جمله‌ ضرورت ها و دلایل ایجاد پلیس فتا برشمرد.

 میزایی به رعایت الزامات و مسائل امنیتی کاربران در محیط های مجازی، کامنت گذاران و جرایم اینترنتی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و نحوه ارتباط با پلیس فتا تاکید کرد.

 کارشناس پلیس فتا، جعل هویت، کلاهبرداری آنلاین، گسترش مفاسد اخلاقی،  وابستگی و اعتیاد به ابزار های سایبری را به عنوان مهم ترین عوامل تهدید کاربران اینترنتی برشمرد.

وی با ذکر نمونه از پرونده های تخلف و کلاهبرداری اینترنتی، طعمه گزاری را یکی از رایج ترین روش های کلاهبرداری دانست و افزود: هنگام خرید و پرداخت اینترنتی حتما از پروتکل «https»  و آرم فروشگاه یا نماد اعتماد الکترونیکی««ENAMAD توجه داشته باشند.