به گزارش خبرنگار برنا از سیستان و بلوچستان؛ آیت‌الله سلیمانی در مراسم تجلیل از معلمان نمونه کشوری و استانی سیستان و بلوچستان که با حضور جمعی از مسئولان در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان برگزار شد، اظهار داشت: تقدیر و تجلیل از معلم به هر طریق ممکن حتی با یک شاخه گل و دیدار ساده باید در اولویت قرار بگیرد زیرا جامعه از معلم رشد یافته است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: هر فردی به هر جایگاهی در اجتماع برسد، مدیون معلمی است که به او سواد خواندن و نوشتن آموخت و او را برای پذیرش نقش امروز در اجتماع آماده کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان از سوی دولت و ابلاغ به وزارت آموزش و پرورش، ارتقای مهارت شغلی معلمان و افزایش انگیزه آنان را از مهمترین مزایای این طرح برای جامعه فرهنگیان کشور برشمرد.

علیرضا نخعی افزود: بر اساس این طرح که از سال تحصیلی آینده اعمال می‌شود، حقوق معلمان بر محور رتبه‌های پایه، ارشد، خبره و عالی افزایش می‌یابد.

وی بیان کرد: در سطح استان 162 هزار نفر بی‌سواد زیر 50 سال داریم که در یک برنامه سه ساله طرح باسواد کردن آنها اجرا می‌شود و در هر سال 55 هزار نفر سر کلاس درس می‌نشینند و باسواد می‌شوند که تمام تدارکات در این زمینه فراهم شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه در مصوبه اخیر هیئت دولت بی‌‌سوادان زیر 50 سال ملزم به سواد آموزی هستند، گفت: برای اجرایی شدن برنامه شتاب‌بخشی به سوادآموزی، همایشی را با عنوان «به سوی استانی عاری از بی‌سواد» 24 اردیبهشت ماه جاری با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار می‌کنیم که هدف از این همایش بسیج امکانات و ظرفیت‌ها دولتی و خصوصی و برنامه‌ریزی برای انسداد مبادی ورودی بی‌سوادی در استان است.

تجلیل از پیشکسوتان فرهنگی، معلمان نمونه کشوری و استانی، معلمان هنرمند و خلاق از جمله رمضان نورا، حسینعلی اویسی کهخا و الهام دانش‌شهرکی پایان بخش این مراسم بود.

گفتنی است، بعد از اتمام این مراسم، معلمان نمونه استان برای دیدار با مقام معظم رهبری راهی تهران شدند.