به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، جاسم جادری در آئین گرامیداشت سی و ششمین سالگرد شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و هفته بزرگداشت مقام معلم با بیان اینکه استاد شهید مطهری اندیشه ناب اسلامی را به جامعه ارائه کرد، اظهار داشت: شهید مطهری فرهنگ درست اسلام و مودت و بیداری را در همه عرصه ها و زمینه ها ارائه داد و تلاش کرد اسلام ناب را با روش درست و ساده و قابل فهم برای تمامی اقشار جامعه تبیین کند.

وی ادامه داد: معلمین و آموزش و پرورش ما باید رهرو استاد شهید مرتضی مطهری باشند.

استاندار هرمزگان افزود: شهید مطهری آن قدر در جامعه روشنگری داشت که منافقین و منحرفین تاب تحمل این روشنگری ها را نداشتند و تصمیم به ترور این استاد بزرگوار را گرفتند.

جادری با تاکید بر اینکه باید متناسب با افکار و راه و منش شهید مطهری حرکت کنیم، تصریح کرد: افکار شهید مطهری باید بیش از این در آموزش و پرورش نمود داشته باشد.

وی گفت: یکی از مهمترین مطالبی که شهید مطهری مطرح کرده اند مبحث خدمات متقابل ایران و اسلام بوده که اگر این موضوع را بررسی کنیم، متوجه خواهیم شد که ایران عامل بقا، سرزندگی و پویایی اسلام بوده و خدمات متقابل اسلام نیز ایران را متحول کرده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: باید به چنین اندیشمندانی که چهره درست ایران و اسلام را نشان می دهند، ببالیم.

 

پیگیری راه اندازی شش رشته کارشناسی ارشد در مرکز علمی کاربردی استانداری هرمزگان

 رضا برومند، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار هرمزگان، نیز در این آئین، عنوان کرد: مرکز آموزش علمی کاربردی استانداری هرمزگان رسما از سال 88 کار خود را آغاز کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر 11 رشته کاردانی و چهار رشته کارشناسی در این مرکز وجود دارد و پیگیر راه اندازی و اخذ مجوز شش رشته کارشناسی ارشد نیز در این مرکز هستیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار هرمزگان افزود: این مرکز در راستای ماموریت محوله از وزارت کشور برای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز در استان راه اندازی شده که به تربیت نیروی انسانی ماهر کمک می کند.

برومند خاطرنشان کرد: 105 مدرس و استاد در مجموعه علمی کاربردی استانداری هرمزگان مشغول تدریس هستند.

وی همچنین با بیان اینکه نسل جوان نیازمند آثار شهید مطهری است، تصریح کرد: نگاه و توجه به اندیشه ها و آثار شهید مطهری باید بیش تر شود.

همچنین در این آئین از اساتید مرکز آموزش علمی کاربردی استانداری هرمزگان به مناسبت روز معلم تقدیر به عمل آمد.