به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، استاندار همدان با مدیران رسانه ای استان برگزار شد، در این نشست که با حضور بیش از 50 نفر از مدیران مسئول مطبوعات و سرپرستان خبرگزاری‌های استان برگزار شدن سئوالات و دیدگاه‌های مدیران رسانه ای در حوزه‌های مختلف مطرح شد.

استاندار همدان در ابتدا این نشست اظهار داشت: رسانه ها باید مراقب باشند با نقدهای غیرمنصفانه موجب تخریب دولت، نظام و دلسردی و ناامیدی مردم نشوند.

وی تاکید کرد: هر زمانی تشخیص دهیم که عملکرد مدیری رضایت بخش نیست اقدام به تغییر آن می کنیم و انتقادات غیر منصفانه، تصمیم گیری ما را در این رابطه به تأخیر می اندازد.

نیکبخت گفت: در سال گذشته قصد تغییر چند مدیر را داشتم اما به دلیل درخواست رسانه ها مبنی بر تغییر مدیران و انتقادات در این زمینه، از تصمیم خود منصرف شدم چراکه اگر قرار بود بر اساس قلم رسانه ها مدیری را تغییر دهم باید این روند را ادامه می دادم، بنابراین از رسانه ها می خواهم در انتصابات به ما اعتماد کنند و در این زمینه قلم نزنند.

 

نیکبخت با بیان اینکه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تعامل خوبی با دستگاه های اجرایی و استانداری دارند، یادآور شد: شاید در اوایل آغاز به کار دولت تدبیر و امید نمایندگان در تغییرات مدیریتی و دیگر مباحث دخالت داشتند اما به تدریج این مشکل رفع شد و در حال حاضر تصمیمات را بر مبنای تشخیص می گیرم و نمایندگان دخالتی ندارند.

 

وی با بیان اینکه عزل و نصب های مدیران استانی بر اساس آنچه صلاح است، انجام می شود، گفت: گاهی نقدهای غیرمنصفانه و دخالت در عزل و نصب ها این موضوع را به تاخیر می اندازد.

 

وی اظهار داشت: در عزل و نصب مدیران استان آنچه که مبنا قرار می‌گیرد خیر و صلاح مردم و استان است و کارایی و تعهد ملاک اصلی است.

 

وی گفت: از زمان آغاز به کار دولت یازدهم تاکنون 70 مدیر در استان همدان جابجا شده است و امسال نیز تغییر سه مدیر اجرایی برای بهبود کار در دستور است.

محمدناصر نیکبخت با بیان اینکه در سال همدلی و همزبانی رسانه ها نقش مهمی در تحقق این شعار دارند، گفت: نقش رسانه ها در توفیقات استان همدان پررنگ است.

استاندار همدان تصریح کرد: ارشاد و بیشتر دستگاههای دولتی استان میراث دار نابسامانی هایی هستند که از گذشته به یادگار مانده است.

نیکبخت افزود: با این وجود اقدامات اداره کل ارشاد در دو سال گذشته بسیار خوب بوده است و انتظار می رود این مجموعه برای رفع مشکل بیمه خبرنگاران که به یک دغدغه تبدیل شده اقدامی انجام دهد.

استاندار همدان گفت: استان همدان بواسط تلاش شبانه روزی دستگاه های امنیتی، قضایی و اطلاعاتی رتبه دوم امنیت در کشور را دارد.

نیکبخت بیان کرد: مناطق حاشیه ای شهر همدان به علت مهاجر پذیر بودن مشکلاتی را برای استان فراهم کرده که قابل انکار نیست.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه باید برای جلوگیری از گسترش حاشیه نشینی اقداماتی صورت گیرد ولی با نزدیک شدن به انتخابات بعضی از نمایندگان وعده هایی برای رفع مشکلات حاشیه نشینان می دهند و به دنبال آن خواستار رفع مشکل از سوی دولتمردان می شوند و عنوان می کنند که مشکلات این افراد را حل کرده و از این پس اجازه افزوده شدن به شمار حاشیه نشینان را ندهید.

وی در زمینه وقوع قتل در منطقه رکنی نیز بیان کرد: اواخر سال گذشته در یکی از مناطق شهر همدان چهار نفر به قتل رسیدند و این امر موجب بروز احساس ناامنی برای ساکنان این منطقه شد بگونه ای قصد فروش منزل مسکونی و اقامت در محلی دیگر را داشتند.

وی اضافه کرد: یک تیم مجرب از کارآگاهان جنائی تهران برای بررسی این پرونده وارد همدان شدند ولی در به سرانجام رساندن آن به نتیجه نرسیدند.

استاندار همدان افزود: عوامل خدوم و تلاشگر انتظامی استان همدان در مدت 42 روز با حل این معمای پیچیده و دستگیری قاتل و همدستش دوباره احساس امنیت را به این منطقه بازگرداندند.

وی با تاکید بر اینکه نباید احساس ناامنی را ترویج داد گفت: همدان در بیشتر مولفه های امنیتی رتبه دار است بگونه ای که رتبه سوم کشوری را در زمینه پایین بودن آمار سرقت دارد.

وی اظهار کرد: به منظور پیگیری مشکلات مردم از فرمانداران خواسته ام که نماز یومیه خود را در مساجد محلات اقامه کنند تا به این روش با مشکلات آنها از نزدیک آشنا شوند

استاندار همدان گفت: یکی از شعارهای دولت بهبود معیشت مردم با ایجاد فضای کسب و کار بود که در این راستا زمینه فعالیت یک هزار و 167 کارگاه جدید سال گذشته فراهم شد.

نیکبخت اضافه کرد: طبق آمارهای مستند و ارائه شده از سوی تامین اجتماعی 10 هزار و 185 فرصت شغلی سال 93 در استان همدان ایجاد شده است.

وی بیان کرد: تلاش مسوولان اقتصادی استان برای فراهم ساختن زمینه اشتغال موجب کاسته شدن آمار نرخ بیکاری همدان شد.

استاندار همدان گفت: برخلاف نظر و خواسته عده ای معدود که همواره دنبال زیر سوال بردن آمارهای دولت هستند ولی این دولت جان گرفته و هدفش رفع مشکلات و دغدغه های مردم است.

استاندار همدان با بیان اینکه این آمادگی وجود دارد که آمار اشتغال در استان همدان با حضور تیمی از خبرنگاران راستی آزمایی شود، گفت: نرخ بیکاری در استان همدان کاهش یافته است.

محمدناصر نیکبخت در ادامه با تاکید بر توسعه کارهای فرهنگی در استان همدان عنوان کرد: انجام کار فرهنگی نیازمند اعتبارات کافی است کمااینکه اقتصاد و فرهنگ همچنان اولویت استان همدان در انجام امور است.

نیکبخت با بیان اینکه طرح های اقتصادی می تواند پیوست فرهنگی داشته باشد، یادآور شد: اجرای طرح های اقتصادی در بخش فرهنگی اقدام مثبتی است که در صورت اجرا مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه استان همدان با برگزاری همایش سرمایه گذاری و فرصت های شغلی جذب سرمایه گذار و توجه به توسعه اشتغال را برنامه ریزی کرده است، گفت: استان همدان در حوزه اقتصاد حرکتی رو به جلو داشته است.

محمدناصر نیکبخت با بیان اینکه دو هزار میلیارد تومان تفاهم نامه در همایش فرصت های سرمایه گذاری منعقد شد، اظهار داشت: ۵۴ درصد از هزار میلیارد تومان تفاهم نامه های منعقد شده در همایش سرمایه گذاری تا کنون محقق شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات به خانه مطبوعات توسط بانک ها امکان پذیر نیست، عنوان کرد: برای پرداخت تسهیلات باید یک تعاونی در رسانه تشکیل و پروژه و طرحی اقتصادی ارائه شود تا برای بانک ها توجیه اقتصادی داشته و تسهیلات به اهالی رسانه اختصاص پیدا کند.

محمدناصر نیکبخت تاکید کرد: در کارگروه های مرتبط با رسانه باید نماینده ای از مطبوعات استان در جلسات عضو باشند.

وی به مشکلات طرح ۱۲ ساله پتروشیمی هگمتانه اشاره و عنوان کرد: جلسات مختلفی با حضور نمایندگان همدان در مجلس شورای اسلامی، سرمایه گذار این طرح و وزیر نفت برگزار و پیگیری هایی برای به نتیجه رسیدن این طرح انجام شد اما تکرار وعده ها مبنی بر بهره برداری پتروشیمی هگمتانه به دلیل مشکلات موجود در این طرح و کارشکنی ها صورت گرفت و افتتاح آن به تعویق افتاد.