37 طرح و پروژه مخابراتی استان  کرمانشاه با اعتبار بالغ بر 200 میلیارد ریال به صورت ویدئو کنفرانس توسط محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حضور فعالین حوزه ICT استان در محل سالن شهدای دولت استانداری افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمانشاه، برای بهره‌برداری از این طرح‌ها که عمدتا در زمینه‌های سیستم اتصال رادیو، فیبرنوری، بی‌تی‌اس تلفن همراه، دیتا و شبکه کابل می‌باشد افزون بر 200 میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.

طرح‌های مذکور به صورت همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس توسط وزیر ارتباطات و با حضور استاندار و جمعی دیگر از مسوولین استان کرمانشاه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

این پروژه‌ها در شهرستان‌های اسلام آباد غرب، پاوه، جوانرود، سرپل ذهاب، سنقر، صحنه، قصرشیرین، کرمانشاه و هرسین واقع شده‌اند.

تعدادی از این طرح‌ها نیز BTS تلفن همراه هستند که در سطح جاده‌های کرمانشاه و حتی محورهای داخل استانی برای پوشش بیشتر شبکه تلفن همراه نصب شده‌اند.

همچنین وزیر ارتباطات پیش از افتتاح این طرح‌ها، کلنگ احداث مرکز داده و مجتمع آی.سی.تی استان کرمانشاه را هم در محوطه پایانه شهید کاویانی کرمانشاه به زمین زد.

دیدار با مدیران استانی، شرکت در نماز جمعه و حضور در همایش حزب اعتدال از دیگر برنامه های امروز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کرمانشاه بود.