به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان؛ در پایان دور نخست و در مهمترین دیدارها، هاویک هاریاپتیان استاد بزرگ شطرنج ارمنستان مقابل شاهین ساده استاد فیده از گیلان  شکست خورد و همایون توفیقی استاد بزرگ شطرنج گیلان نیز بازی را به حمید صادقی دیگر شطرنجباز ایرانی واگذار کرد .

در سایر دیدارهای مهم دور اول این رقابت ها نیز احسان قائم مقامی، استاد بزرگ شطرنج ایران، مقابل علی فقیرنواز از استان گیلان به برتری رسید، جاسک استوپا استاد بزرگ شطرنج لهستان سیدمحراب خوشکلام را شکست داد و آلن راسموسن استاد بزرگ شطرنج دانمارک برابر علی حسین علی از عراق به برتری دست یافت .

نخستین  دوره مسابقات شطرنج بین المللی یادواره 500 شهید صومعه سرا جام ابریشم از دیروز با حضور حدود 260 شطرنجباز از ایران و کشورهای دانمارک ، ایتالیا ، بلاروس ، روسیه ، لهستان ، ارمنستان ، جمهوری آذربایجان ، گرجستان ، ترکمنستان ، لیتوانی ، اوکراین، عراق و تونس آغاز شد .

شطرنجبازان حاضر در این دوره از رقابت ها ، در دو جدول و در 9 دور به روش سوییسی به مدت یک هفته با هم به رقابت خواهند پرداخت .

بر این اساس در جدول A که معروف به جدول اساتید است ، شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی بالای 2150 حضور دارند و در جدول B نیز شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی زیر 2150 ، بانوان شطرنجباز و نوجوانان زیر 14 سال با هم به رقابت خواهند پرداخت .