به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مرتضی روزبه، استاندار قزوین، در دیدار با دانشجویان ارشد نیروی دفاعی (دافوس) با بیان این مطلب افزود: تفاوت جوهری جمهوری اسلامی ایران با دیگر حکومت ها، برقراری مردم سالاری دینی  است که این امر بایستی برای همه ی مدیران در سطوح مختلف اجرایی، دفاعی و ... تبیین شود.

وی ادامه داد: این امر با حرف و سخنرانی محقق نمی شود بلکه بایستی به یک شیوه ی مستمر و لازم در سیره ی مدیریتی کشور تبدیل گردد.

روزبه ادامه داد: شان جمهوری اسلامی ایران این است که مدیران رابطه صادقانه با مردم داشته باشند و در جلب مشارکت آنها در تصمیم گیری هاتلاش کنند.

استاندار بیان کرد: در حوزه های درسی، پژوهشی و تحقیقاتی بایستی لزوم رضایت مندی مردم را در دوره های مختلف بازخوانی کنیم و این امر یکی از کلیدی ترین مباحث مدیریتی ماست.

وی درخصوص موقعیت مهم استان قزوین گفت: این استان به لحاظ فرهنگی و علمی یکی از استان های ریشه دار و عمیق در کشور است. حشر و نشر شخصیت های علمی در این استان از مزیت های این منطقه می باشد و در دوره معاصر نیز هم به لحاظ حوزه های علمیه و دانشگاه ها یک منطقه علمی مهم است.

روزبه وجود 120 هزار دانشجو در قزوین، رتبه دوم جذب دانشجو ، اجرای پروژه های مختلف در حوزه علم و فناوری و شتابگر، پرتو دهی با مشارکت سازمان انرژی اتمی، مرکز رشد تخصصی انرژی های نو مانند بادی، خورشیدی، زمین گرمایی، وجود بیش از 3 هزار واحد صنعتی فعال، رتبه اول کشوری در عرضه تولید شیشه و مواد شوینده را بخشی از مزیت های استان اعلام کرد.

وی افزود: این منطقه مرکز بسیار مهم کشاورزی است  و مقام معظم رهبری در سفر تاریخی خود به این استان به این امر تاکید فرمودند.

استاندار در ادامه کسب رتبه اول انگور در کشور و مرکز ملی تحقیقات انگور در تاکستان، رتبه اول در زغال اخته و زیتون و برخی محصولات باغی و زراعی را در استان از دیگر پیشرفت های این منطقه اعلام کرد.

وی افزود: امنیت استان قزوین با توجه به موقعیت مهم اش بایستی در طول امنیت تهران دیده شود و به خاطر اهمیت موقعیت استان تقویت و گسترش راه های ارتباطی نیز در دستور کار قرار دارد.

استاندار تصریح کرد: راه قزوین – الموت-تنکابن که مسیر تهران را به مازندران و اتوبان قزوین- رشت که مسیر تهران را به استان گیلان آسان می کند نیز نمونه هایی از این اقدامات است.

وی افزود: این آشنایی از گذشته های دور به خاطر موقعیت حساس مرکز مهم استقرار نیروهای نظامی و امنیتی بوده است.