به گزارش خبرگزاری برنا از کهگیلویه و بویراحمد؛ صبح امروز سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، به یاسوج سفر کرد و از برخی دستاوردهای مراکز علمی و تحقیقاتی دانشگاه یاسوج بازدید به عمل آورد.

معاون علمی وفناوری رئیس جمهوری در فرودگاه یاسوج در جمع خبرنگاران گفت: حمایت از فعالیت های دانش بنیان و تجاری سازی آثارمخترعین از برنامه های دولت تدبیر و امید است.

سورنا ستاری بااشاره به استفاده های علمی و مخترعان در کشور افزود: دستیابی به روشهای علمی و مناسب برای استفاده از ایده ها علمی و ساماندهی اختراعات وآثار محققان با هدف کمک به تولید داخلی مبنتی بر دانش بومی و اقتصادی نمودن این فعالیت ها از برنامه های اولویت دار این بخش است.

وی بابیان اینکه دولت با اعطای تسهیلات از شرکتهای دانش بنیان حمایت می کند تصریح کرد: اگر آثار شرکتهای دانش بنیان و مخترعان به فرایند تجاری سازی نرسد ، پرداخت تسهیلات بانکی تنها یک بدهی مالی برای این شرکتها ایجاد خواهد کرد.

ستاری اظهار کرد: هماهنگی با معاونت های پژوهشی دانشگاهها،استانداران و برنامه ریزی برای ساماندهی فعالیتهای شرکتهای دانش بنیان و شکوفایی طرفیتهای اقتصادی و علمی این بخش در سفرهای استانی مورد توجه است.

وی در بازید از آزمایشگاه مرکز تحقیقات منابع طبیعی کهگیلویه وبویراحمد برلزوم استفاده از ظرفیتهای اقتصادی گیاهان دارویی و میوه بلوط را برای رونق تولید ودرآمد زایی مورد تاکید قرار دارد.

معاون علمی وفناری رییس جمهوری برای شرکت در همایش استاندارد و دیدار با مسوولان اجرایی و دانشگاهی به کهگیلویه سفر کرده است.

بنابر این گزارش؛ ستاری با همراهی مسئولان ارشد اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد و رئیس دانشگاه یاسوج از دستاوردهای علمی و تحقیقاتی و آزمایشگاه نانو این دانشگاه بازدید کرد.

معاون رئیس جمهور همچنین با مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد دیدار خواهد کرد.