به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان، عصر دیروز مراسم روز جهانی تئاتر که به نام اردیبهشت تئاتر مطرح است در تئاتر شهر فرهنگسرای کومش و با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از هنرمندان برجسته استان سمنان برگزار شد.

در این همایش که عصر جمعه در سالن تاتر شهر مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان برگزار شد از پنج هنرمند تاتر این استان به صورت ویژه و با اعطای تندیش اردیبهشت تاتر، لوح تقدیر و جائزه نقدی تجلیل شد.

 

   امیر اخوین از شاهرود، عرفان خطیب زاده از دامغان، شهرام عربی از گرمسار، محمدعلی دانشگر از سمنان و صابر ارمغانی از مهدیشهر هنرمندن و فعالان تاتر استان سمنان در سال 93 بودند که موفق به اخذ جایزه ویژه شدند.

   همچنین 35 تن از هنرمندان و فعالان برگزیده تاتر استان سمنان نیز با اهدای تقدیر نامه مورد تجلیل قرار گرفتند.

   در این همایش با قرائت پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هفتمین اردیبهشت تاتر ایران و نیز پیام دبیرکل جهانی تاتر، برنامه های متنوعی از جمله اجرای نمایش و حضور هنرمندان تاتر برای دقایقی بر روی صحنه نیز برگزار شد.

  خطیب زاده کارگردان و هنرمند برجسته تاتر استان سمنان از شهرستان دامغان نیز در سخنان کوتاهی با تاکید بر اینکه هنرمندان تاتر باید قدر جایگاه و هنر خود را بدانند گفت: هنرمندان تاتر طلا هستند و باید حمایت ویژه ای از آنها صورت گیرد.

وی با اشاره به حضور خود در جشنواره های خارجی خطاب به هنرمندان گفت: کارهای نمایشی شما به مراتب نسبت به هنرمندان خارجی دارای سطح و جایگاه بالاتری قرار دارد.