به گزارش خبرگزاری برنا از کهگیلویه و بویراحمد؛ صبح امروز اولین کنفرانس دانش‌آموزی استانداردسازی با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد، مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان کهگیلویه وبویراحمد، و برخی مسئولان آموزش و پرورش استانی و شهرستانی برگزارشد.

رئیس سازمان ملی استاندارد صبح امروز در این کنفرانس با بیان اینکه سازمان استاندارد وارد عرصه و دوره جدیدی شده است،گفت: رویکرد قدیم سازمان استاندارد از حالت سنتی که ما با اطلاع‌رسانی چند کالا را استانداردسازی می‌کردیم و هم بازار را کنترل می‌کردیم کنار گذاشته شده است.

نیره پیروزبخت اظهار کرد: مباحث استاندارد‌سازی از مباحث فنی جلوتر رفته و در تمام زندگی ما ورود پیدا کرده است.

پیروزبخت با تاکید بر اینکه ورود به عرصه جدید استانداردسازی باعث پیشرفت‌ اقتصاد کشور می‌شود، اذعان کرد: کنار گذاشتن روش‌های قدیمی و داشتن اقتصادی دانش‌بنیان بدون اتکاء به نفت نیازمند زیرساخت‌ها که یکی از آن‌ها استانداردسازی است، هستیم.

 وی با بیان اینکه زمینه استانداردسازی را باید با نگاه و برنامه جدید عوض کنیم و در ابتدا باید از خودمان شروع کنیم،اذعان کرد: زمینه استاندارد سازی را باید برای دانش‌آموزان که از اقشار مهم و موثر در جامعه هستند شروع کنیم و مفاهیم استانداردسازی را به دانش‌آموزان بیاموزیم چرا که آینده در گرو همین توجهات است.

این مسئول خاطرنشان کرد: نتایج کنفرانس دانش‌آموزی استانداردسازی به سازمان جهانی استاندارد و یونسکو نیز ارسال می‌شود.