به گزارش خبرگزاری برنا در ایلام، سرگرد علی عباسی کسانی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان ایلام، اظهار داشت: امروزه با توجه به رشد و پیشرفت در زمینه های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات روابط اجتماعی درون خانواده هر روز کمرنگ شده و این میتواند در صورت عدم نظارت توسط خانواده و به یک آسیب اجتماعی و یا در شرایط حادتر بحران در خانواده منجر شود.

وی افزود: فرزندان با ورود به فضای مجازی و در صورت عدم نظارت والدین دچار از خود بیگانگی فرهنگی شده شخصیتی خارج از آنچه در خانواده دارند نشان می دهند.

سرگرد کسانی در ادامه بیان داشت: خوشبختانه پلیس فتا در راستای ارائه آموزش های همگانی و جوامع هدف توانسته ارتباط و تعاملی خوبی را با سازمان ها و نهادهای دولتی به خصوص آموزش و پرورش برقرار کند.

رئیس پلیس فتا خاطرنشان کرد: در این رابطه کلاسی با موضوع بررسی آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی ویژه اولیاء مدرسه دخترانه آل یاسین در محل این مدرسه برگزار که در این کلاس در رابطه با بحران های هویتی فضای مجازی شبکه های اجتماعی و تاثیر بازی های رایانه بر کودکان و نوجوانان مطالبی ارائه گردید.

کسانی در پایان گفت: پلیس فتا آماده مقابله با افرادی که امنیت اخلاقی فضای مجازی را به مخاطره می اندازند را دارد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با جرایم رایانه ای مراتب را سریعا به وب سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش یا با شماره تلفن های 65-2182361-084 تماس حاصل نمایند.