استاندار آذربایجان غربی بر لزوم کاربردی کردن رشته های دانشگاهی برای اشاعه فرهنگ اشتغال و توسعه استان تاکید کرد.

 به گزارش خبرگزاری برنا آذربایجان غربی، مهندس سعادت در مراسم بزرگداشت مقام معلم و استاد شهید مرتضی مطهری که صبح امروز در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور ارومیه برگزار شده بود، بر لزوم کاربردی کردن رشته های دانشگاهی برای اشاعه فرهنگ اشتغال و توسعه استان تاکید کرد.

وی ادامه داد: تحصیلات دانشگاهی موجب شده فرهنگ اشتغال دچار مشکل شود و نگاه فارغ التحصیلان صرفا ورود به شغلهای دولتی باشد که تنها راه برون رفت از این وضعیت حرکت به سمت کاربردی کردن رشته های دانشگاهی است.

استاندار آذربایجان غربی در خصوص لزوم بازنگری رشته‌های دانشگاهی، ابراز داشت: بهتر است سرفصل‌ها و دروس دانشگاهی در جهتی طراحی شوند که بتوانند مشکلات و نیازهای جامعه را برطرف کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه در شرایط کنونی پژوهش‌ها و فعالیت‌های زیادی انجام می‌گیرد که به علت پراکنده بودن نمی‌تواند نقش موثری در مرتفع کردن مشکلات جامعه ایفا کند، گفت: جهت دار کردن رشته‌های دانشگاهی می‌تواند نقش موثری در کاربردی کردن آنها داشته باشد.

سعادت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که معلمان و اساتید ذخیره های ارزنده ای در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی و اخلاقی هستند، گفت: این قشر زحمت‌کش با تلاش خود جامعه را از جهل، نادانی و تاریکی‌ها به عقلانیت، سعادت و روشنایی هدایت می‌کنند.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه معلمان دست انسان‌های جامعه را گرفته و به مرتبه‌های بالاتر هدایت می‌کنند، افزود: کسانی که تعلیم و تربیت آینده‌سازان ایران اسلامی را برعهده گرفته‌اند انسان‌های برگزیده‌ای بوده و کامل کننده عقل و عمل انسان‌ها هستند.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره نقش معلمین در تربیت نیروی انسانی و قدرتمند شدن نظام جمهوری اسلامی گفت: اگر ایران اسلامی امروز علی رغم سختگیریها و تحریم ها در عرصه های مختلف بین المللی توانسته است موفق و پیروز باشد به خاطر تلاش و کوششی است که معلمین در طول سالیان گذشته برای تربیت جامعه انجام داده اند.

دکتر عاشری سرپرست دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی نیز در این مراسم گزارشی از رشته های موجود در دانشگاه پیام نور استان و همچنین پژوهش هایی که در زمینه های مختلف علمی انجام گرفته است، ارائه نمود.

در ادامه این مراسم استاندار آذربایجان غربی از بخش های مختلف دانشگاه پیام نور ارومیه و همچنین از غرفه های مختلف چشنواره حرکت که در این دانشگاه برگزار شده بود بازدید کرد و از اساتید بازنشته و شاغل نمونه این دانشگاه و نفرات برتر چشنواره حرکت با اهدای لوح و هدایایی تجلیل نمود.