به گزارش خبرگزاری برنا از کهگیلویه و بویراحمد؛استاندار کهگیلویه و بویراحمد در کنفرانس دانش‌آموزی استاندارد سازی که با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، در سالن شهید ایزدپناه یاسوج برگزار شد، اظهارکرد: از برنامه‌های حاکمیتی دولت بحث استاندارد سازی و نهادینه کردن این مسئله در همه حوزه ها از جمله مدارس است که می تواند تحول ساز شود.

سیدموسی خادمی ، افزود: از کارها و برنامه‌های حاکمیتی دولت بحث استاندارد سازی بوده که اگر دولت بسیاری از کارهای تصدی‌گری را رها کند و کار استاندارد سازی را ترویج دهد، موفق تر است.

استاندار اذعان کرد: در نظام آموزش  که زیر بنایی ترین بخش برای تولید علم، پژوهش، فکر و ایده و رونق اقتصاد و فرهنگ می باشد، استاندارد سازی اهمیت بیشتری را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: همچنین اگر فرهنگ استاندارد سازی در همه سطوح جامعه نهادینه شود و مردم  در این رابطه با حق و حقوق خود بیشتر آشنا شوند در این خصوص گامی موثر برداشته شده است.

خادمی به اهمیت و توجه به مسئله استاندارد سازی در بخش غیره دولتی اشاره کرد و گفت: امر مهم استاندارد سازی فعالیتی است که بخش خصوصی  یا از توان و دانش آن برخوردار نیست و یا اعتبارات کافی آن را در اختیار ندارد.

استاندار با بیان اینکه، جای خوشحالی است که توسعه فرهنگ استاندارد از مدارس و دانش‌آموزان شروع و نهادینه شدن آن مطرح است، گفت: از وظایف اساسی ما است که با چنین برنامه‌هایی در نظام آموزشی حمایت کنیم.

خادمی با بیان اینکه، کهگیلویه و بویراحمد پتانسیل‌های خوبی در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف دارد، گفت: امیدواریم با رعایت پیش نیازها و فراهم کردن زیرساخت‌ها بتوان در ترویج فرهنگ و بکار گیری استاندارد از تمام توان و ظرفیت‌های استان بهره برد.