به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان، بازی رفت پلی اف لیگ دسته دوم فوتبال ایران با حضور بیش از 8 هزار تماشاگر خونگرم لرستانی در ورزشگاه تختی خرم‎آباد برگزار شد که در این دیدار نفسگیر و تماشایی، خیبری‎ها با ارائه بازی منطقی توانستند با تک گل دقیقه 6+90 مسلم پروانه‎پور از سد تیم جوان و دونده استقلال آبی تهران گذشتند. در این دیدار تیم خیبر بازی را هجومی آغاز کرد ودر دقایق 25 ،27 و 38 روی ضربات زیبای علی صدرا، مهدی عبدی و مسعود حسنوند دروازه استقلال آبی را با خطر مواجه کرد که درخشش دروازبان بلند بالای تهرانی مانع از گلزنی خیبر شد.

DSC02748

 

abi0

در نیمه دوم تیم خیبر با توجه به حمایت هوادارن پر شور خود بازی را سراسر هجومی آغاز کرد وبا آمدن دو بازیکن بسیارخود وتکنیکی خود پویا عالیخانی ومسلم پروانه پور برای پیروزی بی تابی می کرد.

دردقیقه 47روی سانتر زیبای علی صدرا ،فرزاد بهاری کاپیتان خوش نقش خیبر دروازه تیم استقلال را باز کرد که کمک داور ضعیف این دیدا به اشتباه پرچم خود را بالا برد وگل صددر صد سالم خیبر را مردود کرد در ادامه نیز در دقیقه 72خطای مدافعین استقلال بر روی پویا عالیخانی داور به سادگی از ان گذشت ویک پنالتی صددر صد را از خیبر گرفت.

در دقیقه 78حسین جودکی موقعیت طلایی گلزنی را در مصاف تک به تک به دستان میلاد جعفری زد.

تیم استقلال هم دو موعیت گلزنی مناسب را در دقایق 62و80توسط رامین عباسی ووحید نورمحمدی روی درخشش  محمد صادق نادر پور دروازبان خوش نقش خیبر از دست داد.

در دقیقه 6+90 روی پاس پویا عالیخانی با ارسال مسلم پروانه‌پور توسط بازیکنان استقلال وارد دروازه‌ این تیم شد.

بازی برگشت این دو تیم، 7 خرداد در ورزشگاه هویزه تهران و به میزبانی استقلال آبی تهران برگزار خواهد شد.

خیبر خرم آباد یک  اسقلال آبی تهران صفر 

داور:امیر سعید فر ،فرهاد خوش فر ،عباس سعادت ،احمد محمدی ناظر عبود سنگاشکن وجلال مرادی 

گل :دقیقه 96مسلم پروانه پور

اخطار :پویا عالیخانی از خیبر ومرتضی حسینی واحسان جودکی 

اسامی تیم خیبر خرم آباد :صادق نادر پور،امیر منصوریان ،فرزاد بهاری ،مسعود ستاری ،احسان طولابی (مسلم پروانه پور)،علی صدرا،فرشاد امامی ،مهدی عبدی( شهاب دارایی )،یاسر درویشی ،مسعود حسنوند(پویا عالیخانی)،حسن جودکی  سرمربی:علی نیکبخت  سرپرست:مجید یاراحمدی 

استقلال آبی تهران:میلاد جعفری ،احسان جودکی ،مهدی ایدلی ،علی کریم پور ،سعید نعمتی ،پوریا رضایی (مهدی احمدی)،مرتضی حسینی ،امیر ابراهیم بیگی،زامین عباسی ،وحید نور محمدی ،عباس امیری (بهنام احمدی ، سرمربی :مرتضی صادقی

در حاشیه :

* بهروز وثوقی‌راد لیدر مشهور تیم خیبر با شکل و شمایل خاص در استادیوم ظاهر شد و به خوبی نبض سکوها را در دست داشت و در این روز سنگ تمام گذاشت.
* تیم استقلال آبی تهران با در اختیار داشتن بازیکنان ریزنقش و تکنیکی در رد و بدل کردن پاس‌های کوتاه و سالم از خیبری‌ها بهتر عمل کرد. در عوض بازی درگیرانه و فداکارانه خیبری‌ها نقص تکنیکی را جبران کرد و جنگندگی و دوندگی بی‌امان سبزپوشان به وضوح مشهود بود.
* در کل 90 دقیقه خیبری‌ها از نظر موقعیت گل و مالکیت توپ برتری محسوسی نسبت به حریف خود داشتند و گرفتن 12 کرنر گواه این موضوع است.
* حرکات ویرانگر یاسر درویشی، حسین جودکی و مهدی عبدی فشار زیادی را بر روی مدافعین استقلال آبی وارد کرد.
* در شرایطی کار گره خورده بود و همه احتمال تساوی این بازی را می‌دادند، تعویض‌های علی نیکبخت کارساز شد و خیبری‌ها با آمدن پویا عالیخانی‌، مسلم پروانه‌پور و شهاب دارایی جان تازه‌ای گرفته و گل خیبر نیز بر روی پاس  تودر عالیخانی و سپس پاس رو به جلوی مسلم پروانه‌پور در دهانه دروازه با اشتباه یکی از بازیکنان آبی‌پوش به تور دروازه‌ی این تیم بوسه زد تا ورزشگاه تختی خرم‌آباد از شادی منفجر شود.
* با سوت پایان مسابقه چنان هلهله‌ای در ورزشگاه پیر خرم‌آباد طنین‌انداز شد که هر بیننده‌ای را دچار شور و شعف می‌ساخت. بازیکنان خیبر با حضور در مقابل تماشاگران با تکان دادن دست و تعظیم از تشویق‌های تاثیرگذار آن‌ها تشکر کردند.
* سید سعید شاهرخی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری به همراه حبیب‌الله خجسته‌پور فرماندار خرم‌آباد، احسان جهانیان مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری، سرهنگ پاسدار بهروز بازگیر مسوول بسیج ورزشکاران لرستان، علی‌یاور عزیزپورفرد مدیرکل ورزش و جوانان لرستان و ضرغام علیجانی معاون ورزشی این اداره کل بعد از سوت پایان مسابقه به داخل زمین آمده، به مربیان‌، مسوولان و بازیکنان خیبر خسته نباشید و تبریک گفتند.