به گزارش خبرگزاری برنا به نقل ازاداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در این دیدارها که به صورت جداگانه انجام شد، از جانبازان به عنوان رهروان حقیقی علمدار کربلا، حضرت ابوالفضل(ع) یاد کرد و اظهار داشت: عملی ‌کردن تاکیدات مقام معظم رهبری به عنوان افتخار بزرگ خانواده جانبازان کشور مبنی بر تقویت و ترویج فرهنگ ایثارگری وظیفه‌ای خطیر برای تمام مسئولان به‌ویژه نهادهای دخیل در امور فرهنگی است.
وی تاکید کرد: اشاعه این فرهنگ و نهادینه ‌شدن در جامعه متضمن استمرار عزت و استقلال ایران اسلامی است..
استاندار خراسان رضوی با بیان این که انقلاب اسلامی توسط انسان‌های متعهد و عاشق رقم خورد افزود: آنچه در انقلاب اسلامی موجب قدرت ما شد سلاح و قدرت نظامی نبود بلکه شجاعت و دلیری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بود که در حال حاضر تعدادی از آنها در جمع ما حضور دارند.
رشیدیان شهدا را بزرگترین منشاء اقتدار و قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و خاطرنشان کرد:جانبازان شهدای زنده و سند گویای تجاوزگری های دشمنان به سرکردگی استکبار جهانی هستند.
وی اظهار داشت: به مصداق آیات شریفه قرآن و احادیث ائمه معصومین(ع) جانبازان با خدا معامله کرده و قطعا پاداش آنان نیز نزد پروردگار محفوظ است.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه ایثارگری شهدا و جانبازان باعث افتخار میهن اسلامی مان شد، گفت: دستگاه های اجرایی اهتمام ویژه ای به منظور رفع نیازهای مادی و معنوی آنان داشته باشند.
0