به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، رئیس سازمان شیلات ایران در دومین ستاد توسعه شیلات هرمزگان با تاکید بر جایگاه بسیار ویژه شیلات در رشد و توسعه به ویژه اشتغال زایی گفت: اجرایی و عملیاتی شدن پتانسیل های شناسایی شده شیلاتی در استان هرمزگان در بخش آبزی ژروری و صنایع وابسته به آن می تواند اشتغال بالغ بر 15 هزار نفر را تامین کند.

حسن صالحی همچنین با بیان اینکه استان هرمزگان در سال 93 بالغ بر شش هزار تن میگوی پرورشی تولید کرده است ابراز داشت: استان هرمزگان با 89 ردصد رشد در پرورش میگو جلو تر از شاخص رشد کشوری است.

وی همچنین با اشاره به رشد روز افزون صنایع در سواحل گفت: تولید غذای سالم نیازمند آب سالم است و صنایع و دیگر عواملی که به هر طریقی با آب سر و کار دارند باید دقت بیشتری در رعایت بهداشت آب دریا داشته باشند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین با شاره به اینکه عملکرد شیلات هرمزگان در جذب سرمایه گذاران خوب بوده است گفت:روند اعطای مجوز به سرمایه گذاران و داوطلیان ایجاد اشتغال در حوزه شیلات نباید خسته کنند باشد.

ریس سازمان شیلات ایران افزود: خوشبختانه در استان هرمزگان شاهد حمایت های لازم از سوی استاندار هرمزگان در انجام فعالیت های شیلاتی هستیم که این مهم بهترین فرصت در راستای توسعه شیلات و همچنین توسعه شیلات محور استان و کشور است.

صالحی با اشاره به اینکه ماهی تیلا پیا در اکثر کشورهای حاشیه خلیج فارس پرورش داده می شود گفت: استان هرمزگان نیز باید در این زمینه وارد عمل شود و حیف است این استان با برخورداری از زمینه های مساعد و خداد دادی پرورش تیلاپیا از آن بی بهره بماند.