به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان، علی امید سیفی ظهر پنجشنبه در حاشیه برگزاری مراسم آبگیری سد حوضیان الیگودرز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه عملیات اجرایی احداث این سد از سال ۸۳ آغاز شده است، اظهار داشت: هدف از احداث این سد تامین ۳۱.۲ میلیون مترمکعب آب برای آبیاری اراضی پایین دست است.  

در حال حاضر 400 میلیون متر مکعب آب در استان استحصال می شود و این در حالی است که 38 هزار هکتار زمین لرستان آبی خواهد شد .

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان لرستان از تامین دو میلیون مترمکعب آب برای حوزه صنعت و گردشگری از طریق سد حوضیان الیگودرز خبر داد.

وی با بیان اینکه با احداث این سد سه هزار هکتار از اراضی پایین دست آبیاری می شوند، تصریح کرد: همچنین با آبگیری سد حوضیان دو میلیون مترمکعب آب برای حوزه های صنعت و گردشگری تامین می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان لرستان با اشاره به اینکه تا کنون ۷۵ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت سد حوضیان هزینه شده است، گفت: برای احداث و بهره برداری از این سد ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

سیفی با بیان اینکه سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان و امسال نیز ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهره برداری از سد حوضیان تخصیص پیدا کرده است، تصریح کرد: تا کنون نیز شش میلیون مترمکعب آب در پشت این سد ذخیره شده است.

وی یادآور شد: دبی این سد ۸۰ لیتر در ثانیه است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان لرستان افزود: پیمانکار این سد ۱۲ میلیارد تومان طلب دارد.