به گزارش خبرنگارخبرگزاری برنا از لرستان ، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی تعیین تکلیف و ساماندهی پارک مخملکوه خرم‌آباد بیان داشت: پارک مخملکوه یک ظرفیت بسیار خوب دارد که امیدواریم شاهد ساماندهی و احیا آن باشیم تا مردم و گردشگران به خوبی از آن استفاده کنند و در این راه همه دستگاه‌ها باید همکاری لازم را انجام دهند.

وی افزود: اگر می‌خواهیم خرم‌آباد و استان لرستان را به قطب و مقصد گردشگری تبدیل کنیم به برنامه‌ریزی مناسب و انجام سرمایه‌گذاری نیاز داریم که یقینا دولت نمی‌تواند این سرمایه‌گذاری‌ها را به خوبی انجام دهد و بخش خصوصی در این زمینه باید ورود پیدا کند.

بازوند با بیان اینکه پارک مخملکوه به تنهایی می‌تواند باعث توقف چندین ساعتی گردشگران در استان شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه گردشگری به عنوان محور توسعه استان لرستان به شمار می‌رود، باید برنامه دقیقی در این رابطه داشته باشیم و توجه داشته باشیم، سرمایه‌گذارها تنها در صورتی به حضور در بخش گردشگری استان ترغیب می‌شوند که زیرساخت‌های لازم فراهم باشد و ریسک‌پذیری کمی در سرمایه‌گذاری وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه پارک مخملکوه خرم‌آباد در صورت برنامه‌ریزی دقیق و وجود سرمایه‌گذار مطمئن و قوی به بخش خصوصی واگذار می‌شود، اظهار داشت: شهرداری خرم‌آباد در صورت تمایل باید به صورت کتبی اعلام آمادگی خود را برای در اختیار گرفتن امور مجموعه مخملکوه اعلام کند و کار احیا و ساماندهی این پارک 475 هکتاری را طی دو سال انجام دهد و امیدواریم ظرف یک ماه آینده عملیات اجرایی این پروژه آغاز شود.

استاندار لرستان بیان کرد: ساماندهی پارک مخملکوه یکی از دغدغه‌های اصلی مردم خرم‌آباد است که علاوه بر ایجاد اشتغال برای جوانان، آرامش و آسایش و رفاه را نیز برای مردم به ارمغان می‌آورد.

وی به واگذاری مجموعه بام خرم‌آباد به اداره‌کل منابع طبیعی استان اشاره کرد و گفت: واگذاری این مجموعه به منابع طبیعی باعث به وجود آمدن محدودیت‌های بسیاری برای توسعه آن شده است و در حالی که در تمام کشور از ظرفیت‌های قانون به عنوان فرصت استفاده می‌شود، متاسفانه در گذشته در استان لرستان از قانون به عنوان انسداد و ایجاد گره در کارها استفاده شده است.

بازوند خاطرنشان کرد: در حال حاضر ظرفیت تمام هتل‌های استان لرستان یک هزار و 371 تخت است که با توجه به پروژه‌های در حال احداث تا پایان سال 94 باید 700 تخت دیگر به این ظرفیت افزوده شود که البته تمام این پروژه‌ها نیز توسط بخش خصوصی در حال احداث هستند.

وی با بیان اینکه اداره میراث فرهنگی لرستان تعهد داده که تا پایان سال جاری 100 میلیارد تومان اعتبار برای استان جذب کند، یادآور شد: یکی از ظرفیت‌های خوبی که در استان لرستان نیمه کاره رها شده، هتل شاپور خواست خرم‌آباد است که به تملک بانک در آمده است و بانک نیز یا باید آن را احیا و در غیر این صورت واگذار کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: