به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، امین سلجوقی افزود: این روزها پیاده‌روها به جایگاهی برای تعامل اجتماعی تبدیل کاربری داده است و بر خلاف گذشته‌های دور که پیاده‌روها فقط فضای عبور و مرور تعریف می‌شدند، به فضایی برای گفت‌وگو و ملاقات، فضاهای تجمع بدل گشته است و از نظر جنبه‌های فرهنگی، اجتماعی و شهری نقش بسزایی را ایفا می‌کنند.

 وی اظهار کرد: در طراحی‌ شهری به منظور افزایش زیبایی شهر، پیاده‌روها را بزرگ و تزئین شده در نظر می‌گیرند چرا که بخشیدن هویت انسانی به شهرها به مراتب با ارزش‌تر از  صنعتی بودن شهرها است و همین مسئله همواره مدنظر طراحان شهری قرار گرفته است.

 سلجوقی ادامه داد: هم سطح بودن مسیر پیاده‌رو، سنگفرش‌های جذاب و مختلف، استفاده از مبلمان شهری، سایه بان، روشنایی پیاده‌رو در شب، عرض کافی برای دسترسی به مراکز خرید و تجاری مختلف از جمله مواردی است که شهروندان در اکثر پیاده‌روهای این شهر مشاهده می کنند.

 شهردار منطقه یک بندرعباس بیان کرد: شهرداری بندرعباس بمنظور زیباسازی و خدمات بهتر و بیشتر به شهروندان این شهر اقدام به سنگ فرش نمودن بیش از 41 هزار متر مربع از پیاده رو های سطح منطقه یک کرده است که این موضوع تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

 وی اضافه کرد: همزمان با اجرای این طرح، بهسازی فضای سبز و درختان موجود در طول مسیر، نصب علائم ترافیکی و تأمین روشنایی بهتر معابر از طریق نصب پایه چراغ های زیبای شهری نیز انجام شده است.

 سلجوقی در پایان گفت: نصب مبلمان شهری از قبیل وسایل بازی کودکان، نصب نیمکت، سایه بان، سطل زباله، چراغ پارکی(معابر) از دیگر اقدامات این شهرداری است که در جهت عمران و آبادانی شهر بندرعباس صورت گرفته است.