به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، دبیرکل خانه صنعت و معدن ایران شامگاه شنبه در آئین تجلیل از صنعتگران نمونه استان بااشاره به اینکه دریافت یارانه در شان ملت ایران نیست و باید این رویه را تغییر داد، اظهار داشت: ایران اسلامی می تواند از راه سرمایه گذاری و تولید ثروت به نقطه ای برسد که هیچ ایرانی نیازی به دریافت یارانه نداشته باشد.

وی با ذکر اینکه ایران جزو 17 اقتصاد بزرگ جهان است گفت: ملت ایران می توانند در صورت همدلی و همزبانی و اقتدا به رهبر فرزانه انقلاب این رتبه را هر روز بهبود بخشیده و کشور را از مسیر توسعه پایدار به ثروت برسانند.

دبیرکل و عضو خانه صنعت معدن و تجارت ایران گفت: ایران از نظر امنیت، ثبات و پتانسیل سرمایه گذاری جزو امن ترین کشورهای جهان است.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری، سالجاری را به سال همدلی و همزبانی دولت و ملت نامگذاری کرده اند لذا تفسیرهای سطحی و دلواپسی بی خودی نمی تواند گره های از مشکلات کشور بگشاید.

دبیرکل خانه صنعت معدن و تجارت ایران افزود: دولت منتخب مردم و مورد حمایت رهبر معظم انقلاب این غیرت را دارد که از این مذاکرات همانند جنگ تحمیلی موفق و سربلند بیرون بیاید.

مرتضوی اظهار کرد: ایران اسلامی محکم و استوار گام های خود را در مسیر توسعه برمی دارد و هم اکنون رشد منفی سال های 90 و 91 تبدیل به یک رشد مثبت شده است.

وی یادآوری کرد: ایران از نظر تجمیع نفت و گاز رتبه نخست جهان را دارد بنابراین تضمین امنیت تامین انرژی دنیا به طور مستقیم به تعاملات کشورها با ایران در حوزه انرژی بستگی دارد.

دبیرکل خانه صنعت معدن و تجارت ایران گفت: همدان با توجه به ظرفیت های موجود دومین استان کشور با نرخ بیکاری کم است.

مرتضوی توضیح داد: نرخ بیکاری در همدان با توجه به زراعی بودن و فصلی بودن اشتغال در این استان بین 7.2 تا 6.8 درصد متغیر است در حالیکه میانگین نرخ بیکاری در کشور 10.8 درصد گزارش شده است.

وی گفت: استان همدان مزیت های نسبی فراوانی همچون معادن غنی از جمله معادن گرانیت، سنگ آهن، سنگ ساختمانی، سرب، روی، نقره، سیلیس و دولومیت دارد ولی آن گونه که شایسته است از این مزیت ها استفاده نمی شود.

در این آیین که به مناسبت روز جهانی صنعت و معدن در شرکت بتون بریس همدان برگزار شد از صنعتگران نمونه این استان تقدیر شد.