به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ، استاندارد نوین آموزشی ISO 29990، سامانه مدیریت خدمات آموزشی است که به منظور تمرکز بر روی آموزش و نتایج آن و توجه به کلیه امکانات موجود برای ارائه خدمات آموزشی با تمرکز بر عدالت آموزشی، مورد استفاده قرار میگیرد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: با بررسی و ممیزی صورت گرفته از سیستم آموزش این شرکت، فعالیتهای موثر انجام شده، تغییرات و تحولات صورت گرفته در فرآیند و فعالیتهای آموزش، انطباق ساختاری و همچنین انسجام و همدلی مدیران و کارکنان در انجام فعالیتها به عنوان مهمترین نقاط قوت سازمان در راستای دریافت گواهینامه ISO 29990 عنوان شده است.

مهندس هاشم نامور افزود: فراهم کردن یک مدل عمومی و مطابق با استانداردهای جهانی در سیستم آموزش برای عملکرد حرفه ای و با کیفیت و ارائه یک مرجع مشترک برای ارائه کنندگان خدمات آموزشی و متقاضیان آنها در طراحی، توسعه و ارائه تحصیلات غیر رسمی و آموزشی، از اهداف استاندارد ISO29990 است.

وی گفت: یکی از تفاوت‌های بارز استاندارد ISO 29990:2010 با سایر استانداردهای مشابه نظیر ISO 10015 که یک راهنمای آموزش در سازمان‌ است، رویکرد استاندارد  ISO29990به مقوله یادگیری است و نگاه جامع و فراگیر این استاندارد به ابعاد یادگیری در سازمان، مقوله‌های ترویج فرهنگ یادگیری و شیوه‌های مشارکت مدیران در فرایند آموزش و همچنین سادگی و کاربردی بودن آن، این استاندارد را از سایر استانداردهای مشابه دیگر، بسیار متمایز ساخته است.

رئیس اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت پالایش نفت بندرعباس نیز گفت: استاندارد ISO 29990 یک گواهینامه معتبر و نوین بین‌المللی است که با حمایت مدیریت ارشد و همت کارشناسان اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی, واحد سامانه های مدیریتی و منابع انسانی پالایشگاه بندرعباس در فضای همدلی و تعامل آموزشی و بدون استفاده از مشاور و برای نخستین بار در بین شرکت های پالایشی، حاصل شده است.

مهندس فضلی با بیان اینکه استقرار استاندارد آموزشی ISO29990 سال 2010 یکی از اهداف استراتژیک آموزش  شرکت پالایش نفت بندرعباس محسوب بود، گفت: این استاندارد بین المللی بر روی شایستگی ارائه دهندگان خدمات آموزشی تمرکز دارد و الزامات اولیه را برای مسئولان آموزشی در تحصیلات غیر رسمی و آموزشی مشخص می کند.

شرکت پالایش نفت بندرعباس همچنین دارای گواهینامه بین المللی مدیریت یکپارچه (IMS) شامل ISO9001 در مدیریت کیفیت، ISO14001 در مدیریت زیست محیطی، OHSAS18001 در مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی، ISO29001 در مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، ISO50001 در مدیریت انرژی و HSE-MS در مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست است.