به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛‌ افسانه حسن نایبی معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان با اشاره به برنامه‌های ورزشی حوزه ورزش بانوان اداره کل در شش ماه نخست امسال، اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌هایی که تاکنون به عمل آمده، ورزش همگانی با مشارکت 43 دستگاه‌ اجرایی در قزوین بر‌گزار می‌شود.

وی افزود: این همایش‌ها با حضور فعال زنان شاغل استان اجرایی می‌شود که در آن بانوان با شرکت در ورزش‌های همگانی، تمرینات ورزشی مختلفی را دنبال می‌کنند.

معاون ورزش بانوان با اشاره به کمبود فضای ورزشی برای بانوان تصریح کرد: باید فضای ورزشی مناسب و مجهزی به منظور آشنایی شهروندان این استان با فرهنگ ورزش کردن و همچنین ارتقای سطح سلامت آن‌ها ایجاد شود تا افراد بتوانند با استفاده از این فضا‌های ورزشی مطلوب موفقیت‌های خوبی را در میادین ملی و فرا‌ملی کسب کنند.

نایبی با اشاره به اهمیت نقش ورزش در سلامت جامعه و همچنین سلامت جسمی و فکری افراد میانسال، عنوان کرد: باید با برنامه‌ریزی‌ منظم و هدفمند، موجبات ترغیب افراد میانسال جامعه را به تمرینات ورزشی فراهم آوریم که در همین راستا مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید مشارکت‌ لازم را داشته باشند.

معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان در خاتمه اظهار کرد: استعداد‌های ورزشی بسیار خوبی در بین بانوان استان قزوین وجود دارد که ما باید تمام تلاش خود را در زمینه استعداد‌یابی و شناسایی افراد مستعد در حوزه های مختلف به کار گیریم تا موجب کسب موفقیت‌های بسیاری شود.