به گزارش خبرگزاری برنا ازقزوین؛ سرهنگ علی حسین حسینی رئیس پلیس آگاهی استان قزوین بیان داشت: به دنبال وقوع یک مورد سرقت مغازه موبایل فروشی در شهرستان قزوین که به شیوه‌ای بسیار حرفه ای انجام شده و با توجه به اهمیت موضوع و حجم اموال به سرقت رفته، موضوع در دستور کار گروه ویژه پلیس آگاهی استان قزوین قرار گرفت.

وی اضافه کرد این ماموران پس از ساعت‌ها کار اطلاعاتی و استفاده از توانمندی ها و تجهیزات تخصصی پلیسی  و همکاری ماموران تجسس کلانتری های استان، سارقان را مورد شناسایی قرار دادند.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین افزود: با هوشیاری کارآگاهان پلیس، یکی از اعضای این باند در اقدامی غافلگیرانه دستگیر و تحت بازجویی قرار گرفت.

سرهنگ حسینی نژاد ابراز کرد: متهم که در ابتدا منکر هرگونه اقدام مجرمانه و سرقت می شد در بازجویی های فنی پلیس، سرانجام به سرقت مغازه موبایل فروشی اعتراف و همدستانش را نیز معرفی کرد.

وی افزود: در اقدامی اطلاعاتی، یکی از همدستان قزوینی متهم که ساکن خیابان دانشگاه بود در منزلش دستگیر و همدست دیگرش که فردی تهرانی و معروف به "هادی بلک" بود پس از مدتی تعقیب و مراقبت پلیسی در شهرک چیتگر تهران دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین در بحث آسیب شناسی سرقت‌ها به سابقه‌دار بودن متهمان و اعتیاد به ماده مخدر شیشه و زیاده طلبی آنان اشاره و خاطر نشان کرد: در این اقدام ماموران 10 فقره سرقت‌ مغازه در تهران، شهریار، قزوین و گیلان به ارزش 15 میلیارد ریال کشف و سارقان با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.