به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان همدان اظهار داشت: 19گانه اسکان فرهنگیان استان همدان در مدارس، اردوگاه‌ها، خوابگاه‌ها و مراکز آموزشی و رفاهی پذیرش مسافران را برعهده دارند و تا پایان تعطیلات تابستانی ارائه خدمات پذیرش ادامه دارد.

وی افزود: در این راستا 223 نفر از فرهنگیان به عنوان عوامل اجرایی ستادهای اسکان فرهنگیان در استان همدان در ایام تعطیلات عید فطر و تعطیلات تابستانی پذیرش مسافران را در 184 فضای آموزشی را انجام می‌دهند.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان همدان تصریح کرد: برای پذیرش مسافران تابستانی یک‌هزار و 761 اتاق در ستاد اسکان فرهنگیان استان همدان آماده شده است که از این تعداد 215 اتاق با امکانات ویژه دیده شده است و تا پایان فصل تابستان و رجوع مسافران ارائه خدمات پذیرش ادامه دارد.

وی گفت: با توجه به اقلیم آب و هوایی و توریستی و گردشگر پذیر بودن همدان، شاهد رجوع مسافران بسیاری در استان بودیم به طوری که از ابتدای شروع ایام تابستان و در تعطیلات عید سعید فطر 37 هزار و 58 نفر روز در ستاد اسکان فرهنگیان استان پذیرش شدند.

بداغی بیان کرد: از ابتدای شروع فصل تابستان تاکنون 20 هزار و 588 نفر در قالب 6 هزار و 403 خانوار در مراکز اسکان فرهنگیان استان همدان پذیرش شده‌اند.

وی افزود: در تعطیلات عید سعید فطر 31 هزار و 187 نفر روز پذیرش در مدارس زیر پوشش اسکان فرهنگیان استان همدان انجام شد که بر این اساس 5 هزار و 259 خانوار در قالب 17 هزار و 321 نفر اسکان داده شدند.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان همدان، عنوان کرد: از مجموع مسافرانی که در مدارس استان همدان پذیرش شدند، 27 هزار و 580 نفر روز از خانواده‌های فرهنگیان و 3 هزار و 598 نفر روز از مسافرانی بودند که از پرسنل آموزش و پرورش نبودند.

وی گفت: در ایام تعطیلات تابستانی پذیرش و رجوع مسافران به همدان از استان‌های جنوبی و شمال غربی بیشتر است به متوسط مدت ماندگاری مسافران در مدارس بیش از دو شبانه روز بوده است.