به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، رامین آشوری رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ضمن عرض قبولی طاعات و عبادات و تبریک یکم تیرماه سالروز ملی اصناف گفت: اصناف در تمامی نهضت های قبل از انقلاب حضور فعال داشت .همچنین در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و پشتیبانی از جبهه ها و پس از انقلاب نیز در پیشبرد اهداف اقتصادی دولت و همراهی اصناف با برنامه های اقتصادی دولت بویژه بحث هدفمندسازی یارانه ها نقش و تأثیر بسزایی داشته است.

آشوری در ادامه با اشاره به عملکرد حوزه اصناف عنوان کرد: شهرستان حاجی آباد دارای 10 اتحادیه صنفی و یک اتاق اصناف با تعداد 1580 واحد صنفی مشغول فعالیت هستند که بیش از 90%از واحدها ی فوق توزیعی-خدماتی می باشند و همین امر باعث شده که این شهر یک شهر توزیعی شناخته شود.

وی با اشاره به ظرفیتها و پتانسیل های شهرستان حاجی آباد خواستار راه اندازی واحدهای تولیدی با کیفیت مناسب و قابل رقابت گردید و اظهار داشت: بایستی این شهر تبدیل به شهر تولیدی گردد و حتی صادرات صنفی انجام پذیرد .

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان حاجی آباد در ادامه با توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی افـزود: اقتصاد مقاومتی یعنی مقـاوم سازی اقتصاد که از دو بعد اقتصاد خرد و کـلان می توان آن را بررسی کرد. اقتصاد خرد که مربوط به خانوارها ، بنگاهها و کسب و کارها می باشد را باید مقاوم سازی کنیم و نگاه به درون داشته باشیم تا بتوانیم اقتصاد کلان و کلی کشور را ایمن سازی کنیم و در مقابل تهدیدات و تحریمها ایمن باشیم. ما نباید تمام نگاهمان به دولت باشد، اگر اقتصاد خود را مقاوم سازی کنیم خودبخود اقتصاد کلان مقاوم می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به در پیش بودن انتخابات اتحادیه های صنفی از کسبه و بازار خواستار انتخاب افرادی بعنوان هیأت مدیره شد که بصورت جدی و فعال امورات اصناف را در تمامی زمینه ها پیگیری و دنبال کنند.

در ادامه جهانگیری فرماندار حاجی آباد روز ملی اصناف ، روز صنعت و معدن و هفته مبارزه با کالای قاچاق را گرامی داشته و تبریک گفت.

وی افزود: اصناف ما باید از حضرت خدیجه (س) که نمونه بارز تاجر اسلامی ست الگو بگیرند.

حضرت خدیجه (س) در تمامی ارکان کمک کننده بود و تمام دارایش را برای پیروزی و اشاعه اسلام در اختیار اسلام گذاشت و ما باید همه از ایشان الگو بگیریم.

وی با اشاره به تولید و توزیع داخلی تأکید کرده و افزود: اصنافیان باید انصاف را رعایت کنند و با کمترین سود اجناس خود را بفروش برسانند. در پایان کسبه و بازاریان مسائل و مشکلات خود را بیان نمودند، شایان ذکر است از برترین های اصناف شهرستان حاجی آباد با اهدا لوح سپاس تجلیل به عمل آمد .