به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ شهردار الوند در دیدار با فرماندهی و افسران ارشد انتظامی شهرستان البرز گفت: شهرداری الوند آمادگی دارد با همکاری نیروی انتظامی شهرستان البرز، کلانتری ناحیه­ شهری نصرت آباد را مستقر نماید.

لطفی شهردار الوند نیز در این دیدار ضمن تاکید بر تعامل و همکاری با نیروی انتظامی و اعتقاد به آن، اظهار داشت: در صورت معرفی ساختمان توسط فرماندهی انتظامی شهرستان، شهرداری الوند آمادگی دارد تا این فضا را در اختیار نیروی انتظامی جهت استقرار کلانتری قرار دهد و واحد املاک شهرداری در اسرع وقت نسبت به اجاره مکان مورد نظر اقدام نماید.

وی در راستای تعامل با نیروی انتظامی با شهرداری گفت: تقویت واحد اجراییات و سد معبر و برخورد جدی با متخلفین ساختمانی و سد معبر از جمله برنامه های اجرایی شهرداری جهت فراهم نمودن آرامش و آسایش شهروندان است که انتظار می رود نیروی انتظامی نیز در این زمینه شهرداری را یاری رساند.

شهردار الوند با اشاره به کمک های مالی صورت گرفته در حوزه ی انتظامی، تصریح کرد: تا کنون مبلغ ۵۰۰میلیون ریال به نیروی انتظامی شهرستان به عنوان کمک مالی که در این دیدار مقرر شد مبلغ ۲۵۰میلیون ریال دیگر نیز برای این منظور پرداخت نماید.

وی در ادامه اعلام کرد: پلیس راهور شهرستان البرز با بررسی فنی و کارشناسی، نسبت به معرفی نقاط حادثه خیز شهر اقدام تا شهرداری در اسرع وقت نسبت به اصلاح هندسی معابر اقدام نماید.

لطفی در پایان گفت: در بحث جمع آوری و ساماندهی دستفروشان سیار نباید رفاقتها مانع انجام وظایف قانونی شده و انتظار می رود نیرویی هم که از طرف نیروی انتظامی به همراه عوامل رفع سد معبر در سطح شهر حضور پیدا می کند در این حوزه ایثارگرانه عمل کند.

در ابتدای این دیدار سرهنگ رسولی فرمانده انتظامی شهرستان البرز ضمن اشاره به نارضایتی اجتماعی شهروندان در نصرت آباد خاطر نشان کرد: تقاضاهای مکرری برای استقرار کلانتری در آن ناحیه از طرف شهروندان وجود دارد، از طرفی ایجاد و دایر کردن اماکن نظامی بدون نظر فرماندهی استان و رعایت استانداردهای امنیتی و تخصصی ممنوع بوده و یکی از عوامل پیش برنده در این زمینه اختصاص محل مناسب برای کلانتری می باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص همکاری با شهرداری در حوزه سد معبر، گفت: برخی از مشاغل سیار نظیر میوه فروشان ۸۰ الی ۸۵ درصد از توان نیروی انتظامی را گرفته و با ایجاد مزاحمت صوتی از سوی این طیف نارضایتی شهروندان نیز فراهم شده است.

رسولی با تاکید بر ایجاد مکانی برای استقرار ماموران انتظامی در پارکها، تصریح کرد: باید موانعی نیز در ورودی پارکها جهت جلوگیری ورود موتور سیکلت تعبیه شود که این خود بازدارنده بسیاری از ناهنجاریها و تامین کننده امنیت جانی در فضاهای تفریحی و پارکها خواهد بود.

وی در پایان ضمن اشاره به تعامل سازنده با شهرداری در کلیه امور مرتبط، خاطر نشان کرد: اصلاح صحیح معابر سطح شهر، قصور شهرداری را در تصادفات به حداقل کاهش می دهد.