داود مهابادی، سرمربی تیم فوتبال پاس همدان، در مصاحبه با خبرگزاری برنا به تشریح آخرین وضعیت تیمش پرداخت تا هواداران تیم پاس نیز آگاهی لازم را از شرایط تیم داشته باشند.

به بالای 50 درصد آمادگی رسیده ایم

حدود یک ماه هست که تمرینات را سپری می کنیم و در این مدت توانستیم از فضای مساعد جوی همدان و امکانات مناسب بهترین استفاده را برای آماده سازی تیم داشته باشیم.

تمرینات را با 15 بازیکن شروع کردیم و تا الان با 18، 19 بازیکن به طوری قطعی قرارداد بسته ایم. از شرایط رضایت داریم و می طلبد که بازیکنان در دوره بدنسازی فشار لازم را تحمل کنند.

در مجموع بازیکنان در تمرینات به بالای 50 درصد آمادگی رسیده اند.

با تدبیر مدیریت باشگاه روند روبه رشدی داریم

 خیر هنوز به طور کامل تکمیل نشده 10 روز مانده به مسابقات نفرات تیم کامل می شوند. ما به دنبال جذب چهار بازیکن دیگر در پست های مختلف هستیم.

با تدابیری که مدیریت باشگاه و کادر فنی اندیشیده اند، روند روبه رشدی را در پیش گرفته ایم و با جذب نفرات مدنظر می توانیم به آنچه که انتظار می رود، برسیم.

در جذب بازیکنان جدید بهترین های ممکن را انتخاب می کنیم

 راضی کننده است. نیاز به سه چهار بازیکن در پست های دروازه بان، دفاع، میانی و حمله داریم. منتظر پایان یافتن زمان نقل و انتقالات لیگ برتر هستیم تا در نهایت بهترین های ممکن را انتخاب کنم.

 میرزاپور تاثیرگذار بوده است

 میرزاپور را به عنوان مربی استخدام کردیم. البته در شرایط بحرانی اگر در طول فصل به مشکل بخوریم احتمال دارد که برای رد شدن از بحران از میرزاپور استفاده کنیم. دیدگاه ما برای مربیگری است و حضور وی در این مدت در روند آماده سازی دروازه بانان تاثیر گذار بوده و تجربه وی به کار ما می آید.

از حسن روحی تشکر می کنم

 تشکر می کنم از حسن روحی که فصل قبل زحمات شایانی برای تیم کشیدند. با این حال با حضور پورمسلمی و طلایی و سابقه خودم در امر تیمسازی نیازی به بدنساز نداشتیم و براساس برنامه ریزی که داشتیم کار را پیش بردیم. فکر کنم بازدهی خوبی هم داشته است.

قبل از آمدن به همدان طلایی منش را انتخاب کردم

 قبل از اینکه در پاس قرارداد ببندم و در خصوص کادر با مدیرعامل حرفی بزنم با رضا طلایی منش در نشست مربیان فوتبال در تهران شخصا صحبت کردم و وقتی دیدم برنامه خاصی برای فصل جاری ندارد از وی دعوت به همکاری در تیم پاس کردم.

مهره خوب داشتن دلیل بر موفقیت نیست

 به طور نسبی به آن چیزی که می خواهم رسیده ام. معتقدم در فوتبال مهره های خوب داشتن دلیل بر موفقیت نیست بلکه تیم خوب باید داشته باشیم و جاهایی که در طول فصل نیاز است تقویت شود.

سال قبل براساس آنچه که فکر می کردیم برخی بازیکنان تاثیرگذار و بازدهی نداشتند و در واقع این ضرر در نقطه های حساسی هم بود.

امسال با فکر بیشتر و تمرکز بیشتر از بازیکنان باتجربه تر و در برخی پست ها از نفرات جوان برای داشتن تیمی کامل انتخاب کردیم.

تیم موفق بهتر از تیم پرمهره است

 38 بازی در پیش داریم و قطعا تیمی که به عنوان یک تیم ، از مهره ها بهتر استفاده کند موفق تر از تیمی است که پرمهره باشد و متحد نباشد.

در حد نرمال حرکت داشته ایم

باشگاه براساس آنچه که مذاکره کردیم سعی کرده در حد نرمال حرکت داشته باشد یعنی نه زیادی خرج کردیم نه قرار داد پایین. بازیکن باید حق و حقوقش را بگیرد و منافع باشگاه هم در نظر گرفته شود.

بهرام یدی هم اکنون در فوتبال مدیر کارکشته ای شده و این هماهنگی را باهم داشتیم که منطقی حرکت کنیم. این همفکری و هماهنگی به سود تیم است.

بومی ها اولویت زیر23 ساله ها

 60 – 70 درصد از زیر 23 ساله ها بومی هستند به غیر از آن هایی که از سال قبل قرارداد داشتیم. همچنین رده های سنی جوان و امید همه از رده های باشگاه پاس خواهند بود.

پارسال هم بازیکنان جوان و امید در تیم بزرگسالان براساس نظرات مربیان این دو رده سنی باشگاه به خدمت گرفته شدند و اگر غیر بومی بودن خود مربی آنها را به ما معرفی کرده بود.

اما امسال با هماهنگی مهدی مرشدلو مدیر آکادمی باشگاه پاس و بابک صمدیان مدیر تیم های امید و جوانان پاس، نفرات مستعد بومی را در این رده ها جذب کردیم.

استاندار تنهایمان نگذارد

 انتظار داریم در فضای قبل از مسابقات ما را تنها نگذارند. حضور ایشان باعث دلگرمی ما می شود و توجه وی به مسایل تیم باعث می شود که مسیر را خیلی منسجم تر ادامه دهیم.

 20 تیمی شدن در یک گروه یعنی عدالت

 برای همه تیم ها شرایط یکسان است و عدالت بیشتری است. بازی ها به مراتب سخت تر خواهد بود و هرکس بدنسازی بهتری داشته باشد و نفرات بهتری را جایگزین کند و در ریکاوری طول فصا بهتر عمل کند درصد موفقیتش بالاتر است.

امسال همه تلاش خود را می کنیم تا به هدف نهایی که صعود به لیگ برتر است برسیم.