به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ ابوالفضل ذوالقدر، مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین، گفت: با تماس حراست بانک ملی سرپرستی شعب قزوین با سامانه 125 آتش نشانی مبنی بر وقوع حریق و مشاهده دود در سقف طبقه پنجم شعبه سرپرستی این بانک، بلافاصله نیروهای ایستگاه‌های 1 و 2 در لحظه اولیه به محل حادثه اعزام شدند و با توجه به موقعیت حریق بلافاصله نیروهای ایستگاه‌های 3 و 7 نیز برای پشتیبانی در محل حادثه حضور یافتند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین ادامه داد: حریق در شیروانی و سازه فلزی طبقه فوقانی بانک رخ داده بود علی رغم وزش باد شدید بلافاصله نسبت به برش شیروانی سقف و اطفاء حریق اقدام شد.

ذوالقدر افزود: زمان اولیه اطفاء حریق سی دقیقه بود که با توجه به خطر سقوط ورق های شیروانی و جمع آوری آن و انجام لکه گیری، در مجموع نیروهای آتش نشانی به مدت یک و نیم ساعت در محل حادثه حضور داشتند.

 وی درباره علت آتش سوزی گفت: با توجه به بررسی‌های فنی به عمل آمده، علت آتش سوزی غیرعمد ناشی از عدم رعایت اصول ایمنی در انجام عملیات ایزوگام کاری بوده که به علت انتقال حرارت از سر پیک ایزوگام کاری به گنبد چوبی سازه بوده و هدایت از سازه به کود فضولات انباشته کبوتر در داخل سازه و کندسوزی موجب شعله وری و ایجاد خسارت شده است.

موسوی فرماندار قزوین و سرهنگ امینی جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان قزوین در محل حریق حضور یافتند و از نزدیک شاهد فعالیت آتش نشانان بودند.

آتش نشانی  (1)