به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رئیس بهزیستی ملایر اظهار داشت: حدود 8 هزار مددجو از بهزیستی ملایر مستمری دریافت می‌کنند که 6 هزار و 75 پرونده در بخش توان‌بخشی، یک هزار و 472 پرونده در امور اجتماعی و 850 نفر نیز در بخش پیشگیری از معلولیت و اعتیاد این مستمری را دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه 8 کمپ مجوز‌دار ترک اعتیاد در ملایر، روستاها و بخش‌های تابعه فعال هستند و یک مرکز درمان سرپاییDIC اعتیاد نیز در شهرستان وجود دارد، گفت: حدود 2 هزار نفر اطعام‌دهی در ماه مبارک رمضان توسط بهزیستی ملایر انجام شد.

تکلو با تاکید بر اینکه از ورود بخش خصوص حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های مهم ما استفاده از بخش خصوصی است و باید از وجود خیران در این بخش استفاده کنیم، البته در شهرستان استقبال خیران خوب است و فاز دوم مرکز سالمندان با حمایت آن‌ها ساخته شده است.

وی افزود: یکی از دلایل عدم ورود برخی خیران متاسفانه آگاهی نداشتن و اطلاع‌رسانی محدود است که آن‌ها به محض آگاهی یافتن و ورود و آشنایی با فعالیت‌ها جذب شده و کمک می‌کنند.

تکلو نیاز شهرستان را بیشتر در بخش درمان مددجو‌ها، بخش تحصیلی و اشتغال مددجویان دانست و گفت: سال گذشته 2 میلیارد تومان وام اشتغال از 3 میلیون تا 15 میلیون تومان به مددجویان پرداخت شد و تعدادی از آن‌ها مشغول به کار شدند.

وی تاکید کرد: در خدمت تمام خیرانی که مایل به کمک در هر نوع به صورت نقدی و غیرنقدی هستند بوده و تمایل داریم از وجود آن‌ها در این بخش استفاده کنیم تا از مراکز ما چون سالمندان، معلولان و غیره حمایت کنند.

تکلو با اشاره به مراکز شبانه‌روزی تحت حمایت بهزیستی تصریح کرد: 2 مرکز سالمندان در ملایر و سامن با 160 سالمند وجود دارد، 1 مرکز معلولان و1 مرکز روانی نیز در شهرستان داریم که یکی از مشکلات ما همین مرکز روانی است که تنها 50 نفر ظرفیت دارد و برای تاسیس مرکز جدید به حمایت نیاز است.