به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رییس پلیس راه استان همدان بیان کرد: راننده یک دستگاه خودروی سمند به طور مستمر اقدام به انجام حرکات نمایشی و مخاطره آمیز در جاده های همدان کرده و متواری می شد.

وی اضافه کرد: عوامل پلیس راه نیز در جریان تعقیب و گریز این خودرو به منظور حفظ جان راننده سمند و جلوگیری از بروز سانحه برای دیگر کاربران جاده از تعقیب طولانی ممانعت کردند.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه شمار تخلفات این خودرو افزایش یافته و حرکات خلاف قانون آن احتمال بروز سانحه را بیشتر می کرد با دستور مقام قضایی این خودرو هنگامی که در نزدیکی محل کار متوقف بود توقیف شد.

رییس پلیس راه همدان اضافه کرد: طبق بررسی ها و استعلامات صورت گرفته از سوابق خودرو مشخص شد 118 مورد تخلف توسط این وسیله نقلیه صورت گرفته است همچنین این خودرو دارای بیش از 45 میلیون ریال جریمه معوق است.

سرهنگ شاکری یادآوری کرد: طبق تبصره ذیل ماده هشت قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی قانون در صورتی که مبلغ جریمه خودرویی به 10 میلیون ریال برسد پلیس موظف است خودرو را به پارکینگ هدایت و از تردد آن تا زمان پرداخت جریمه جلوگیری کند.

وی خاطر نشان کرد: در سه ماه امسال یک هزارو 652 خودرو را توقیف کردند که 117 مورد از این تعداد دارای جریمه معوق بالای 10 میلیون ریال بودند.

یک هزارو 538 خودرو دارای خلافی بیش از 10 میلیون ریال در سال گذشته و 220 خودرو از ابتدای سالجاری تاکنون در استان همدان توقیف و راهی پارکینگ شده است.