به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد مقدس وبه نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، هادی عطارزاده طوسی در حاشیه برگزاری نمایشگاه عکس به مناسبت سالگرد 50 سالگی تاسیس سازمان اتوبوسرانی‌، افزود: 130 دستگاه از مجموع 300 دستگاه اتوبوس وعده داده شده سال 93، تا پایان سال جاری به ناوگان افزوده خواهد شد و اگر با این شدت و قوت پیش رویم انتظار می‌رود تا سال 98 کل ناوگان فرسوده را از رده خارج کرده و میانگین ناوگان اتوبوسرانی مشهد را به حدود 5 سال برسانیم.
وی در ادامه بیان کرد: اختصاص 300 دستگاه اتوبوس جدید جزو وعده‌های سال 93 بود که 100 دستگاه آن که از نوع اتوبوس‌های 3 محور اسکانیا است، در مراسمی با حضور وزیر کشور رونمایی شد و ابتدای امسال وارد ناوگان اتوبوسرانی مشهد گردید.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد اظهار کرد: تعداد 200 دستگاه اتوبوس دیگر باقی می‌ماند که 70 دستگاه آن در حال حاضر از نوع 457 ایران دیزل است که وارد شده و در خطوط توزیع شده است. 130 دستگاه دیگر نیز تا پایان سال اختصاص می‌یابد.
عطارزاده گفت: در واقع تا جایی که در تعهدمان بود، کار را اجرایی کرده و 300 دستگاه وعده داده شده در آینده نزدیک تکمیل می‌گردد.
وی افزود: بدین ترتیب از هزار دستگاه اتوبوس فرسوده که در ناوگان وجود دارد، تعداد 178 دستگاه را خارج کرده و به مزایده گذاشتیم و قرار است به زودی مجوز خرید نزدیک به 300 دستگاه دیگر را از وزارت کشور اخذ کنیم.
وی ابراز امیدواری کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، امید است امسال 400 دستگاه اتوبوس فرسوده را از ناوگان خارج کنیم.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد با اشاره به پیش‌بینی خرید 200 دستگاه اتوبوس جدید برای سال 95، بیان کرد: اگر به موقع تامین اعتبار شود، قطعا نسبت به خرید آن در سال 94 اقدام می‌کنیم تا این تعداد اتوبوس اوایل سال آینده به ناوگان اضافه شود.
وی تصریح کرد: شهر مشهد هر ساله با توجه به رشد جمعیت و الحاق محدوده‌های جدید به شهر، سفرهای شهری افزایش می‌یابد و به همین دلیل مجبوریم همزمان با نوسازی، برای توسعه ناوگان بکوشیم.