به گزارش خبرگزاری برنا از قشم؛ مسعود کرباسچی، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، گفت: در چهار شب اول برگزاری این نمایشگاه، 15 نفر از حافظان پنج جز تا کل قرآن کریم در سنین 11 تا 20 ساله اجرای برنامه داشته و از آنان تقدیر شده است.

مسعود کرباسچی ادامه داد: تلاوت قرآن توسط قاریان بین المللی کشور در این نمایشگاه یکی دیگر از برنامه های شبانگاهی است و تاکنون سه تن از این قاریان به نام های حبیب الله پوراحمدی، حمید رضا احمدی وفا و آقای افراش به تلاوت آیات الهی پرداخته اند.

وی ضمن بیان اجرای برنامه جمع خوانی در محافل قرآنی ششمین نمایشگاه قشم، اضافه کرد: گروه های جمع خوانی نوجوانان و جوانان جزیره قشم هرشب به اجرای برنامه جمع خوانی می پردازند و تاکنون استقبال خوبی از این برنامه به عمل آمده است.

به گفته کرباسچی مسابقات فرهنگ قرآنی نیز هر شب به صورت کتبی و شفاهی در این نمایشگاه دنبال می شود و به برندگان هم جوایز نفیسی اهدا می گردد.

وی ادامه داد: برای اجرای مسابقه کتبی برگ های سوال در طول روز در بازارها و مکان های عمومی توزیع  و پس از پاسخ گویی جمع آوری شده و در مراسم شبانگاهی ششمین نمایشگاه قرانی قشم، قرعه کشی انجام می شود.