به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در آئین معارفه مدیر منطقه هفت عملیات انتقال گاز ایران در تالار فجر همدان گفت: پنج ایستگاه جدید به مرور در منطقه هفت عملیات انتقال گاز در مدار تولید قرار می گیرد.

وی افزود: این ایستگاه ها در پلدختر، کوهدشت، بیستون، دیوان دره و دهگلان ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سه ایستگاه در منطقه هفت وجود دارد گفت: مراکز بهره برداری منطقه هفت بزودی پنج تا شش ایستگاه می شود که حجم عملیات گسترده ای خواهد داشت.

وی اضافه کرد: دو خط بزرگ با ظرفیت 110 میلیون متر مکعب تا پایان سال جاری به منطقه هفت اضافه خواهد شد و این امر برای رسیدن به صادرات به کشورهای همسایه است.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران ادامه داد: منطقه هفت انتقال گاز ایران با اضافه کردن 100 میلیون متر مکعب گاز تنها با یک توربین در سال گذشته موفق شد غرب کشور را از قطعی گاز نجات دهد.

امام اظهار کرد: منطقه هفت انتقال گاز ایران جزء مهمترین مناطق کشور خواهد شد به این دلیل که خط ششم در 505 کیلومتر از عسلویه تا اهواز و 600 کیلومتر نیز تا ایستگاه بازرگان ادامه دارد.

وی افزود: در سال جاری نیز حجم بیشتری در دستور کار قرار دارد که قبل از فصل سرما خط ششم و ایستگاههای بیجار و همدان باید راه اندازی شود.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در ادامه گفت: 590 پست اداری از این شرکت حذف و سازمان کوچک شده است و قبل از پایان سال جاری نیز 192 پست در این شرکت ارتقا می یابد.

وی با بیان اینکه شرکت گاز دارای سه بعد شامل نیروی انسانی، دستگاهها و کتابچه مقررات است گفت: به پشتوانه مقررات دو عامل دیگر باید پیش برود.

مدیر منطقه عملیات انتقال گاز ایران نیز گفت: این منطقه یک منطقه توسعه ای با سه هزار و 700 کیلومتر خط و سه ایستگاه دارد و با یک روند باشتاب 70 درصد به این مجموعه اضافه می شود.

علی صفر علیزاده افزود: بخش عملیات یک جریان مستمر است که به کمک همه مسوولان این زیر ساختها باید به نحو مطلوب نگهداری و در خدمت مردم قرار گیرد.

در این آیین از خدمات شش ساله حمید فیاض تقدیر و علی صفر علیزاده به عنوان مدیر منطقه هفت عملیات انتقال گاز ایران معرفی شد.

کل کشور به 10 منطقه گازی تبدیل شده که منطقه هفت آن با زیر پوشش گرفتن شش استان غربی کشور در همدان فعال است.