به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در آستانه روز خبرنگار در دیدار جمعی از خبرنگاران، فعالان عرصه رسانه، مسوولان خبرگزاری و مدیران مسوول نشریات ضمن گرامیداشت یاد شهید محمود صارمی بیان داشت: رمز موفقیت خبرنگاران تقوا پیشه کردن است و اگر هر شخصی که در حوزه مطبوعات و اطلاع رسانی بر اساس تقوا فعالیت کند خداوند تعالی برکاتش را بر او می گشاید.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی اضافه کرد: بصیرت و آگاهی در یک جامعه مبتنی بر تقوای خبرنگاران است که این امر باید سر لوحه تمام اصحاب رسانه قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین تصریح کرد: باید دغدغه همه اصحاب رسانه ترویج و تبلیغ شعائر الهی باشد و در حال حاضر بیان واقعیات، ارتقای بصیرت جامعه، انعکاس اخبار مظلومان یمن و سوریه از مصادیق تعظیم شعائر الهی است.

وی با بیان اینکه در برخی از موارد، طمع نیز آزادگی انسان را سلب می‌کند خاطرنشان کرد: حریت و آزادگی در حرفه خبرنگاری از ملزومات اساسی است که بی شک داشتن این ویژگی ها سبب رفع آفات می شود و امیدوارم که حریت و آزادگی در مشاغل و حرفه‌های مختلف به حد اعلا برسد.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: برای خبرهای خود اهمیت قائل شوید و با اولویت بندی آنها از خبرهایی که تاثیر منفی دارد و در جامعه ایجاد ناامیدی می کند خودداری کنید.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی به ویژگی دیگر خبرنگاران پرداخت و بیان کرد: مسئله صداقت، درست گفتن و درست نوشتن اگر مبنای کار رسانه ای باشد مشکلات در این بخش برطرف خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین1