به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین شیخ عبدالکریم عابدینی در دیدار مدیرعامل و معاونین و مدیران شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین که در آستانه 21 مرداد روز حمایت از صنایع کوچک برگزار شد استفاده از کالای ایرانی با کیفیت را حمایت از تولید داخلی بر شمرد.

نماینده ولی فقیه تصریح کرد: ایجاد فرصتهای شغلی با فرهنگ سازی و بیدار کردن ذهنهای خاموشی که پر از استعداد است و با فراهم نمودن امکانات اندک محقق می شود.

وی افزود: ایجاد شهرکها و مجتمع های صنعتی از پراکندگی واحدهای صنعتی که تکمیل کننده هم در زنجیره تولید هستند جلوگیری می کند.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با اشاره به نقش اصل ولایت که یک اصل همه گیراست گفت: استفاده از این اصل در بحث رقابت سالم و وجدان کاری، در بهره روی تولید نهایی کالا نقش دارد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین بابیان این که برای استفاده مردم از تولیدات داخلی، کار فرهنگی بخشی از تأثیرگذاری را دارد، گفت: ما استفاده از تولیدات داخلی را حمایت می کنیم و از سویی به تولیدکنندگان توصیه می کنیم که کیفیت محصولات خود را تقویت کنند تا مردم نیز به سمت استفاده از تولیدات داخلی گرایش بیشتری یابند.

در ابتدای این مراسم، عبدالقهار ناصحی مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین با بیان اینکه  21 مرداد هر سال بعنوان روز ملی حمایت از صنایع کوچک نامگذاری شده است اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 90 درصد از کل واحدهای صنعتی کشور جزو صنایع کوچک هستند که این آمار اهمیت توجه جدی به آنها را نشان می دهد لذا همه مسئولین بایستی در راستای رفع مسائل صنایع کوچک همت کنند.

وی گفت: امروزه با سرمایه گذاری بسیار کمتری در صنایع کوچک می توان امکان اشتغال بیشتری را فراهم نمود بطوریکه در حال حاضر با 24 % سرمایه گذاری در این بخش شاهد ایجاد 42% اشتغال هستیم.

ناصحی  با اشاره به نقش خوشه های صنعتی در تکمیل زنجیره تولید و فروش محصولات گفت: با توجه به اینکه منافع واحدهای خوشه در تجمیع با همدیگر است، توسعه شبکه های خوشه، خرید مواد اولیه، به اشتراک گذاری فن آوری و توسعه بازار و فروش را تسهیل می کند.