به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان تاکید کرد: راهنمایان گردشگری نقش بسزایی در رونق صنعت و توسعه توریسم و نزدیک شدن به جایگاه واقعی آن دارند.

تبریزی افزود: راهنمای تورهای گردشگری نقش مهمی در جذب هرچه بیشتر گردشگران دارند و بر این اساس باید در مناطق گردشگری همدان از این ظرفیت بهره برد.

وی با اشاره به اینکه همدان دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است، اضافه کرد: منطقه گنجنامه از جمله مناطقی است که مجموعه تفریحی توریستی تله کابین جذابیت آن را شاخص کرده و این نشان از نقش مهم سرمایه گذار و بخش خصوصی در رونق صنعت گردشگری و توسعه شهری دارد.

وی با بیان به اینکه در منطقه گردشگری گنجنامه همدان به دلیل نبود راهنمای گردشگر مسافران بیشتر از آبشار بازدید کرده و تنها از طبیعت محیط بهره می برند، اظهار کرد: این درحالی است که در کنار این جاذبه ها وجود کتیبه ها از جمله آثار تاریخی به جای مانده از گذشتگان است که می تواند معرف همدان در سطح ملی و حتی جهان باشد 

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با تاکید بر اینکه باید تهدیدهای گردشگری موجود را با ارائه راهکارهای مناسب رفع کرد، افزود: باید در مناطقی همچون گنجنامه از راهنمایان برای هدایت و بیان خدمات ارائه شده به گردشگران استفاده شود

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: