به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛‌ مرتضی روزبه در مراسم معارفه فرمانده جدید نیروی انتظامی استان قزوین که با حضور سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور برگزارشد اظهارداشت: در سالهای اخیر شاهد رشد و تعالی نیروی انسانی و اقدامات تاثیرگزاری در این نیرو بوده ایم که این روند نباید متوقف شود.

روزبه بیان کرد: استان قزوین کمربند امنیتی پایتخت محسوب می شود و جریاناتی که از بیرون مرزها هدایت می شود این استان را بارانداز خود می داند و می خواهد از این مسیر به پایتخت آسیب برساند لذا تقویت امنیت این منطقه ضرورتی اجتناب ناپذیر است. 

وی گفت: در دو سال اخیر تحولات خوبی در استان رخ داده و با تعامل منطقی میان استانداری، دستگاه قضایی، نیروی انتظامی، شورای تامین شاهد افزایش امنیت بوده ایم که خط مقدم همه این رویدادها نیروی انتظامی بوده است.

روزبه یادآورشد: کاهش جرائم در استان بسیار ارزشمند است و اصرار داریم تا همه دستگاهها پای کار باشند و سهم خود را در تامین امنیت بخوبی ایفا کنند و اگر هر دستگاهی بخواهد کاری جداگانه صورت دهد به نتیجه نخواهیم رسید و باید همکاریهای بیشتر شود.

استاندار بیان کرد: سیاست پیشگیرانه باید یک روش اجرایی برای همه نهادها و دستگاهها باشد و ظرفیت ادارات باید به گونه ای بالا برود تا هر پدیده اجتماعی موضوعی امنیتی نشود که بخواهیم نیروی انتظامی را وارد کار کنیم.

وی افزود: وقتی کارگری که چند ماه حقوق نگرفته اعتراض می کند و صدایش بالا می رود نباید آن را تهدید امنیتی بدانیم بلکه بهتر است اجازه دهیم اعتراض خود را به گوش مسوولان برسانند و نباید نگاه ما امنیتی باشد.

استاندار اظهارداشت: در آستانه انتخابات هستیم و جریانات سیاسی باید به بلوغ سیاسی برسند و با ایجاد نشاط اجتماعی درک درستی از شرایط داشته باشند تا تنش امنیتی نداشته باشیم.