به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ طی مراسمی که دیروز به مناسبت تولد حضرت امام رضا (ع) و روز محیط بان، با حضور حجت الاسلام سید حسن خمینی، خانم ابتکار معاون ریاست جمهور و رییس سازمان محیط زیست و جمعی از مقامات کشوری و لشکری و مدیران ارشد سازمان حفاظت محیط زیست و محیط بانان  در مرقد مطهر حضرت امام خمینی ( ره ) برگزار شد از محیط بانان نمونه سراسر کشور با عنوان "تجلیل از مقام محیط بان"  قدردانی شد.

این مراسم که در مرقد امام خمینی(ره) برگزار گردید، ابتدا شرکت کنندگان با اهدای تاج گل و قرائت فاتحه ضمن ادای احترام به مقام شامخ رهبر فقید انقلاب، با آرمان های والای شهدا، امام راحل و رهبر معظم انقلاب تجدید پیمان کردند.

معصومه ابتکار در ابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم خدمت به مهمانان حاضر اشاره کرد: نیروی خط مقدم سازمان حفاظت محیط زیست در تمام عرصه ها و حفظ مناطق و گونه ها که برخی از آن ها همچون یوزپلنگ و گورخر آسیایی در معرض تهدید و آسیب نیز قرار دارند به ویژه در بحث مقابله با شکار غیرقانونی، محیط بانان هستند.

رییس سازمان محیط زیست با بیان اینکه در محیط زیست مدیون حمایت های مقام معظم رهبری و رییس جمهور هستیم، گفت: بیانات رهبری در 17 اسفندماه سال گذشته ترسیم روشن مشی محیط زیستی کشور در راستای حفظ محیط زیست بود و حتی اگر شائبه ای پیش از این در زمینه حفظ و اهمیت محیط زیست وجود داشت، با بیانات رهبری این شائبه ها نیز مرتفع شد.

معصومه ابتکار معاون رییس جمهور با اشاره به اینکه 18میلیون هکتار از عرصه ایران در اختیار محیط زیست قرار دارد، گفت: دنیا به این واقعیت رسیده است که اگر از عرصه های سرزمینی حفاظت نکند به زودی کل زمین نابود خواهد شد.

سید حسن خمینی در ادامه دیدار گفت: رابطه انسان با محیط زیست، دوره های مختلفی داشته است، در زمان های انسان های اولیه، آنان در برابر طبیعت و بلایای طبیعی از جمله خشکسالی، سیل، زلزله و طوفان تسلیم بودند به گونه ای که حتی انسان ها اقدام به پرستش طبیعت می کردند.

 وی گفت: اگر تلاش و همت محیط بانان تلاشگر نبود شاید امروز وضعیت طبیعت به مراتب بدتر و اسفناک تر بود.

وی تاکید کرد: نیروی خط مقدم سازمان حفاظت محیط زیست در تمام عرصه ها و حفظ مناطق و گونه ها که برخی از آن ها همچون یوزپلنگ و گورخر آسیایی در معرض تهدید و آسیب نیز قرار دارند به ویژه در بحث مقابله با شکار غیرقانونی، محیط بانان هستند.

در پایان این دیدار که صدرالدین علیپور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین نیز در مراسم حضور داشت ضمن تجلیل از محیط بانان نمونه کشور یک دست لباس محیط بانی و کارت همیار محیط زیست به حجت السلام و المسلمین اهدا و از مصطفی قندی در کنار دیگر محیط بانان نمونه کشور با اهدای لوح و جایزه ملی «ضامن آهو» توسط حجت الاسلام سید حسن خمینی تقدیر شد.