به گزارش خبرگزاری برنا از ساریو به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران؛ به مناسبت هفته تعاون، پیامی از سوی دکتر فلاح، استاندار مازندران، صادر شد.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

تعاون تجلی همدلی و همزبانی

تعاونی ها، بخش عمده ای از اقتصاد جامعه را مدیریت کرده و موجب مشارکت جامعه در سرمایه گذاری و توسعه همه جانبه می شوند.

همبستگی، مشارکت، همدلی، مسئولیت پذیری و بهره گیری از ظرفیت ها و استفاده درست و مطلوب از فرصت ها از مهم ترین کارکرد تعاونی هاست.

تعاونی ها بستر مناسبی برای ایجاد سرمایه گذاری اصولی در زمینه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و عمرانی هستند و در سایه روحیه همیاری و همکاری می توان از این محمل برای رسیدن به مدارهای توسعه استفاده کرد. همکاری، همیاری و همفکری در مسائل مختلف، ضمن شکوفایی اقتصادی می تواند جامعه را به نیک اندیشی، نیک گفتاری و خیرخواهی رهنمون سازد.

تعاون از عوامل بسیار مهم برای استفاده مطلوب از زمان، داشتن انگیزه های قوی فردی و سازمانی است و عالی ترین انگیزه ها در حس تعاون و مشارکت نمود می یابد، یعنی اینکه بواسطه مشارکت و ایجاد رقابت، انگیزه ها قوی تر می شود و تعاون همواره همراه با تعهد است و اگر چنین نباشد روحیه جمع گرایی و انرژی زایی ناشی از اتحاد و اتفاق از میان می رود و با پراکنده کاری جامعه سیر قهقرایی و نزولی را طی خواهد کرد.

در سال دولت و ملت، همدلی و هم زبانی، وظیفه خود می دانم از تلاش های جامعه تعاون استان برای رشد و پویایی اقتصاد استان و صبر و شکیبایی این عزیزان در شرایط دشواری که به واسطه تحریم های ظالمانه بدخواهان نظام حادث گردیده قدردانی نمایم و از تمامی مسوولان استان انتظار دارم با عنایت به منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات دولت تدبیر و امید در جهت توجه ویژه به بخش تعاون تلاش مضاعف نمایند.

در پایان هفته تعاون را گرامی داشته و تاکید می نمایم با توسعه و ترویج فرهنگ تعاون می توان زمینه بالندگی کشور را بیش از پیش فراهم نمائیم.