به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان، کورش در نخستین گردهمایی خیرین سلامت شهرستان دورود که با حضور محمدرضا حافظی رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور در دورود برگزار شد، با بیان اینکه در بخش سلامت همه چیز حیاتی است، اظهار داشت: در عرصه سلامت با تمام امور حیاتی مواجه هستیم مثل جان انسان‌ها و اگر در این عرصه امکانات و زیرساخت‌ها در کنار تخصص‌های خوب باشد، کاهش اثرات منفی در این بخش را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه حیات انسانی غیر قابل بازگشت است، گفت: پس با توجه به اهمیت حوزه سلامت کار خیرینی که در این بخش فعالیت می‌کنند، بسیار با ارزش است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان لرستان با اشاره به تشکیل مجمع خیرین سلامت در شهرهای استان لرستان، یادآور شد: آغاز به کار این مجمع‌ها را در شهرستان بروجرد زدیم و خیرین زیادی پای کار آمدند و شاهد عملکرد بسیار خوبی در این مدت بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه خیرین سلامت برای کمک به دولت و انجام کارهای بزرگ وارد میدان شده‌اند، گفت: اورژانس شهر بروجرد که از زلزله سال 85 نیاز به بازسازی داشت، در حال انجام است و همچنین خیرین در این شهر در حال احداث یک درمانگاه هستند.

ساکی با بیان اینکه وقتی خود مردم در صحنه هستند، کارهای بزرگی صورت می‌گیرد، گفت: دولت هم در این بخش با در صحنه آمدن خیرین به نحوی که در اجرای پروژه‌ها، معادل هزینه‌های خیرین از سوی دولت اعتبار اختصاص پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه در شهرستان‌های ازنا و الیگودرز هم مجمع خیرین سلامت فعال هستند، گفت: در شهر ازنا یک مرکز دیالیز با ظرفیت 20 تخت توسط مجمع خیرین سلامت در حال اجرا است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان لرستان با بیان اینکه تشکیل مجمع خیرین سلامت با تاخیر در استان لرستان آغاز کرده‌ایم، گفت: با این وجود غیر از ازنا و الیگودرز در سایر شهرهای استان، مجمع خیرین سلامت تشکیل شده است و مابقی موارد را در دستور کار داریم.

وی یادآور شد: سال گذشته مردم خیر شهر بروجرد بیش از یک میلیارد تومان در بخش خیرین سلامت به منظور خرید تجهیزات پزشکی کمک کرده‌اند.

ساکی در پایان با اشاره به بودجه امسال مجموعه بهداشت و درمان استان یادآور شد: با نظر مدیر مجمع خیرین سلامت استان پیش‌بینی می‌شود، امسال شاهد رشد کمک‌های خیرین سلامت در استان باشیم و به همین منظور از سوی مجمع خیرین برآورد شده است بالغ بر 13 میلیارد تومان به عنوان سهم دولت در بودجه سال جاری دیده شود که این رقم بسیار خوبی است.