به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان، حجت‌الاسلام فرزاد منصوری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌آباد، شهریورماه در جمع خبرنگاران در رابطه با فعالیت‌های شبکه تبلیغ، با اشاره به این‌که روحانیون امین و معتمد مردم هستند، گفت: مردم روحانیون را ملجا و پناهگاه خود می‌دانند و برای رفع بسیاری از مشکلات خانوادگی، اجتماعی و فرهنگی خود به آن‌ها مراجعه می‌کنند.

وی با اشاره به پیگیری مشکلات روستائیان از سوی روحانیون مستقر، افزود: روحانیون به‌عنوان زبان گویای مردم با مراجعه به ادارات، نهادها و ارگان‌ها برای احقاق حقوق و پیگیری مطالبات روستائیان اقدام می‌کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌آباد با اشاره به این‌که متولیان حوزه باید روحانیون را برای خدمت در مناطق روستایی و محروم تشویق و ترغیب کنند، تصریح کرد: هم اکنون  بسیاری از مناطق روستایی این شهرستان با وجود خانه عالم، با کمبود روحانی مواجه‌اند و در این خصوص باید متولیان امر تبلیغ، زمینه حضور مبلغان را در مناطق روستایی و فاقد روحانی فراهم آورند.

وی با اشاره به این‌که خانه‌های عالم به‌منظور حضور دائمی روحانیون در مناطق روستایی احداث می‌شوند، افزود: بی‌شک حضور روحانیون در مناطق روستایی نقش بسزایی در بالا بردن بصیرت دینی و فرهنگی روستائیان ایفا می‌کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌آباد ادامه داد: روحانیون و مبلّغان علاوه بر انجام امور دینی از جمله اقامه نماز جماعت، برگزاری جلسات قرآنی، بیان احکام و برگزاری مجالس مذهبی و ملی، در کاهش و رفع اختلافات در بین مردم روستاها نیز نقشی سازنده و اثرگذار دارند و تلاش می‌کنند تا با ایجاد صلح و دوستی و رفع کدورت‌ها، اختلافات منطقه‌ای را به حداقل برسانند.