نشست بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان هرسین با حضور یاور محمدی فرماندار این شهرستان تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، فرماندار شهرستان هرسین در این نشست گفت: ایستادگی در مقابل استکبار جهانی  مهم‌ترین پیام دفاع مقدس بود.

یاور محمدی ضمن اشاره به دستاوردهای داخلی و بین‌المللی گفت:  دفاع مقدس به عنوان مقطعی تاریخی است که اتحاد و انسجام مهم‌ترین دستاورد آن بود.

 وی افزود: این پیامدها برای نسل‌های جدید نباید به صورت تاریخ، عکس یا فیلم یادآوری شود.

 فرماندار شهرستان هرسین بر آشنایی نسل جدید با دستاوردهای جنگ تحمیلی تأکید کرد و گفت:  تأمین فکری و نیازهای نسل جدید بر عهده مسئولین است و نقش آموزش و پرورش به عنوان اصلی‌ترین حوزه گسترش دستاوردهای نظام و انقلاب بسیار ضرورری است .

محمدی ادامه داد: احیای فرهنگ شهادت طلبی یکی دیگر از مهم‌ترین پیامدهای جنگ بود که بر گرفته از فرهنگ عاشورایی است و باعث بقای اسلام و مستحکم تر شدن بنای انقلاب شد که در هیچ جنگی در دنیا این روحیه ایثارگری وجود نداشت.

 وی افزود:  فرهنگ‌های برجسته و متفاوتی در راستای تقویت ارزش‌ها و باورهای دینی و معنوی از انقلاب نشأت گرفت که جنگ تحمیلی نتوانست آن را تضعیف کند در حال دشمن با ترفند تهاجم فرهنگی سعی در نابودی و به انزوا کشیدن این ارزش‌ها دارد که در مقابله با این اقدامات ضد فرهنگی مردم و مسئولین ما بایستی خطرات ناشی از ترویج اینگونه اندیشه‌ها را به نسل جدید یاد آور شوند.

فرماندار شهرستان هرسین گفت: حضور پرشکوه روز گذشته مردم در مراسم تشییع پیکر شهید سید عبدالحمید حسینی پیامی بود مبنی بر ادامه راه شهیدان و تجدید بیعت با آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و حضور مردم منطقه در این گونه مراسمات مثال زدنی است .

گفتنی است که برپایی نمایشگاه هفته دفاع مقدس، دلجویی و تجلیل از ایثارگران مستقر در شهر و روستاها، برگزاری همایش پیاده روی با حضور خانواده‌های ایثارگران، استفاده از ظرفیت ایثارگران برای ترویج دستاوردهای دفاع مقدس در سطح مدارس، عطرافشانی و غبار روبی مزار شهداء، برگزاری صبحگاه مشترک و بصدا در آوردن زنگ مقاومت در سطح مدارس از مهم‌ترین موارد مطرح شده توسط فرماندار بود .

ا

 

ا