به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ اسحاق جهانگیری در فرودگاه سیرجان از سوی علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان، امام جمعه و فرماندار سیرجان و جمعی از مسئولان استان و شهرستان مورد استقبال قرار گرفت.

محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت و علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مسئولان این دو وزارتخانه معاون اول رئیس جمهوری را در این سفر یک روزه همراهی می کنند.

قرار است با حضور معاون اول رئیس جمهوری بهره برداری از خطوط پنج و شش تولید کنستانتره در مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان در مجموع با ظرفیت چهار میلیون تن و سرمایه گذاری یک هزار و 730 میلیارد ریال و 104 میلیون یورو آغاز شود.

با افتتاح این پروژه برای حدود 285 نفر به صورت مستقیم و 840 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد می شود.

خط تولید آهن اسفنجی در شرکت جهان فولاد سیرجان به ظرفیت یک میلیون تن و ارزش 2 هزار و 900 میلیارد ریال و 56 میلیون یورو نیز با حضور جهانگیری افتتاح می شود که بر اساس آن 400 نفر به صورت مستقیم و یکهزار و 200 نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار می شوند.

سومین پروژه ای که با حضور معاون اول رییس جمهوری در سیرجان بطور رسمی بهره برداری می شود، خط شماره یک تولید کنستانتره در شرکت گهر زمین با ظرفیت 2 میلیون تن است که برای آن حدود 86.5 میلیون یورو هزینه شده است و با بهره برداری از آن 80 نفر به صورت مستقیم و 200 نفر به صورت غیرمستقیم صاحب شغل می شوند.

اسحاق جهانگیری در ادامه سفر یک روزه به استان کرمان راهی شهرستان رفسنجان می شود و فاز دوم توسعه تغلیظ مجتمع مس سرچشمه بطور رسمی بهره برداری می شود.

محصول این کارخانه با ظرفیت تولید 160 هزار تن در سال، کنستانتره مس 28 درصد است و برای 110 نفر اشتغالزایی می شود.

مجتمع مس سرچشمه در 160 کیلومتری شمال غرب کرمان و 50 کیلومتری رفسنجان است.

قرار بود روز پنجشنبه پنجم شهریور همزمان با چهارمین روز هفته دولت طرح های مهم استان کرمان با حضور معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت در این استان افتتاح شود که آن سفر به دلیل کسالت جهانگیری و توصیه پزشکان لغو شد.