معاونت تربیت و آموزش سازمان بسیج رسانه در نشست خبری همایش سراسری مدیران استانی سازمان بسیج رسانه کشور  در کرمانشاه با اشاره به اهمیت افزایش حمایت از رسانه‌های محلی در کشور گفت: رسانه‌های محلی به دلیل بومی بودن و پوشش اخبار محلی و مورد نیاز مناطق جغرافیایی خاص مورد ارجاع و اعتماد بیشتر مردم هستند، لذا بایستی این رسانه‌های خبری بیش از پیش بر کیفیت‌های ساختاری و محتوایی خود بی‌افزایند .

به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، حجت‌الاسلام و المسلمین ذکریا نیکویی اظهار داشت : رسانه‌های محلی بدلیل اقبال و اعتماد عمومی گسترده فرصتی ارزنده برای بهره‌گیری در عرصه تعلیم و تربیت هستند .

وی افزود: رسانه‌های محلی در کنار رعایت اخلاق رسانه‌ای می‌توانند با انتشار اخبار و اطلاعات مفید و سازنده علاوه بر ارتقاء سطح آگاهی‌های عمومی زمینه هدایت جریان‌های فکری جوامع محلی را فراهم آوردند .

نیکویی ادامه داد : با توجه به جنگ نرم رسانه‌ای گسترده دشمنان داخلی و خارجی مهم‌ترین رسالت بسیج رسانه جهت‌دهی افکار عمومی در برای اهداف و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و طبعاً سستی در این عرصه منجر به مشکلات متعددی در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور خواهد شد .

معاونت تربیت و آموزش سازمان بسیج رسانه به نقش تعالی بخش رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: رسانه‌های محلی در کنار تمام نعمت‌های خود می‌توانند نقمت هم باشند، زیرا در صورت استفاده ناصحیح از توان خود طبعاً منجر به ایجاد اختلاف و تشنج در سطح جامعه خواهند شد .

ذکریا نیکویی ادامه داد: وجود بیش 47 میلیون کاربر اینترنت در فضای مجازی یک فرصت ارزنده برای هدایت افکار عمومی است که در صورت کم‌کاری یا بی‌تدبیری این سرمایه عظیم تبدیل به یک معضل بزرگ برای کشور خواهد شد .

وی در پایان به طرح ضیافت اندیشه اشاره کرد و گفت: امیدواریم در ماه‌های آتی با گسترش دامنه اجرای طرح ضیافت اندیشه بتوانیم بخش گسترده‌ای از فعالین رسانه‌های محلی کشور را با مفاهیم و مبانی اخلاق و سواد رسانه‌ای آشنا سازیم .